Szkolenia z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla szpitali, AOS i POZ. Jest harmonogram

Autor: oprac. JKB • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia15 września 2022 11:45

Nowy harmonogram szkoleń otwartych online dla szpitali, a także placówek POZ i AOS jest już dostępny. Obejmuje terminy do końca IV kwartału 2022 roku. Szkolenia są bezpłatne.

Szkolenia z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej dla szpitali, AOS i POZ. Jest harmonogram
Szkolenia z EDM są dostępne dla szpitali i placówek POZ/AOS. Fot. AdobeStock
  • Szkolenia online dla szpitali, placówek POZ i AOS zostały ujęte w nowym harmonogramie opublikowanym przez Centrum e-Zdrowia
  • Wspomniane szkolenia wynikają z projektu "Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej"
  • Placówki medyczne, zainteresowane udziałem swoich pracowników w szkoleniach, muszą posiadać aktualny kontrakt z NFZ

Szkolenia dla placówek i szpitali o EDM

NFZ poinformował o nowym harmonogramie szkoleń otwartych prowadzonych w trybie online dla szpitali, placówek POZ i AOS. Obejmuje on terminy do końca IV kwartału 2022 roku w zakresie projektu "Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej".

Cały harmonogram jest opublikowany na stronie Centrum e-Zdrowia (adres TUTAJ). Pod tym adresem znajduje się również regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniu, a także instrukcja rejestracji i obsługi konta na Platformie rejestracyjnej Akademii CeZ oraz agenda szkoleń.

Ważne zasady dla uczestników

Przypominamy, że za udział w szkoleniach przysługuje 5 punktów edukacyjnych. Punkty edukacyjne może otrzymać każdy lekarz oraz lekarz dentysta, który weźmie udział w szkoleniu i wypełni dokumentacje poszkoleniową. Zaświadczenie o przyznanych punktach edukacyjnych zostanie wysyłane drogą mailową, na adres podany do rejestracji – czytamy na stronie NFZ.

Co ważne, placówki medyczne, których pracownicy zamierzają wziąć udział w szkoleniach, muszą posiadać aktualny kontrakt z NFZ. Fundusz podkreślił, że udział w szkoleniach pozwala na zdobycie zaktualizowanej wiedzy o wdrażanych rozwiązaniach informatycznych w systemie ochrony zdrowia. Szczególnie ważne w tym zakresie jest raportowanie zdarzeń medycznych oraz wymiana EDM.

Najważniejsze szczegóły związane ze wspomnianymi szkoleniami znajdują się TU.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum