Świętokrzyskie: w 20 placówkach dokumentacja papierowa odejdzie do lamusa

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2019 12:01

20 świętokrzyskich placówek służby zdrowia rezygnuje z papieru i będzie posługiwać się wyłącznie elektroniczną dokumentacją medyczną. Ma to służyć usprawnieniu pracy tych instytucji. Dzięki temu placówki będą miały możliwość realizacji e-usług, np. elektronicznej wymiany skierowań, recept oraz zleceń. Przyczyni się też do usprawnienia obsługi pacjentów.

Świętokrzyskie: w 20 placówkach dokumentacja papierowa odejdzie do lamusa
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekonuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, elektroniczna dokumentacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla lekarzy, ale i dla pacjentów. W przypadku gdy do województwa świętokrzyskiego przyjedzie turysta np. z Wybrzeża i tu zachoruje, wówczas lekarz dzięki systemowi będzie mógł na swój komputer ściągnąć historię leczenia tego pacjenta.

Andrzej Sztokfisz, zastępca dyrektora Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Planowania Przestrzennego w urzędzie marszałkowskim w Kielcach poinformował w czasie konferencji w ŚCO, że obecnie w placówkach, które biorą udział w projekcie trwają prace związane z budowaniem serwerów, które gwarantować będą bezpieczeństwo dokumentacji. Następnym etapem projektu będzie zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania do niego, sprzętu serwerowego oraz systemu informatycznego.

Na wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej placówki mają czas do połowy 2021 roku. Projekt kosztować będzie ponad 57 mln zł.

Więcej: radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum