×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: ZUS pomoże lekarzom w wystawianiu elektronicznych L4

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia18 stycznia 2018 09:00

Zwolnienia elektroniczne będą obowiązkowe od lipca 2018. Nie cieszą się jednak popularnością w województwie świętokrzyskim. Głównym problemem jest brak elektronicznego podpisu, który uprawnia do wystawiania zwolnień online. Ma go zaledwie 126 lekarzy, a uprawnionych do wystawiania zwolnień jest 3896.

Świętokrzyskie: ZUS pomoże lekarzom w wystawianiu elektronicznych L4
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na koniec 2017 r. lekarze wystawili tu zaledwie 18 984 zwolnień elelktronicznych. Wszystkich zwolnień w tym czasie było 753 299.

Jak podkreśla Paweł Kaleta, dyrektor oddziału ZUS w Kielcach, podejmowane są działania aby pomóc wszystkim zainteresowanym. Pracownicy ZUS będą odwiedzać przychodnie i szpitale. Wszyscy zainteresowani mogą też zgłaszać się do ZUS. Urzędnicy będą zachęcać lekarzy do pobierania darmowych certyfikatów uprawniających do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Otrzymanie takiego certyfikatu jest bezpłatne, będzie ważny przez pięć lat.

Lekarze zwolnienia elektroniczne wypiszą szybciej, bo system podpowie dane pacjenta. Oszczędzi też ZUS, ponieważ nie trzeba już będzie drukować papierowych formularzy dla lekarzy ani wpisywać ręcznie danych do systemu. ZUS szybciej też będzie mógł wysłać kontrolę.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze