Świętokrzyski ZUS: 100 proc. zwolnień lekarze wystawili w formie elektronicznej

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2019 10:53

Województwa świętokrzyskie oraz kujawsko-pomorskie to jedyne regiony w kraju, w których w ostatnich dniach 100 procent zwolnień lekarskich było wystawionych w formie elektronicznej.

Świętokrzyski ZUS: 100 proc. zwolnień lekarze wystawili w formie elektronicznej
Lekarze coraz sprawniej wystawiają e-zwolnienia Fot. Archiwum

Jak wskazuje Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, od 1 grudnia 2018 roku do 20 lutego 2019 roku do oddziału wpłynęło ponad 189 tysięcy e-zwolnień - informuje Radio Kielce.

Szkalej dodaje, że sytuacja, gdy wpływające do świętokrzyskiego ZUS zwolnienia lekarskie są wyłącznie w formie elektronicznej, zdarzyła się po raz kolejny. Poprzednia miała miejsce na przełomie stycznia i lutego, a także w pierwszych dniach lutego.

W ocenie rzecznika lekarze coraz sprawniej wystawiają e-zwolnienia i doskonale znają już system wystawiania tych dokumentów.

Zwolnienia papierowe dopuszczalne są jedynie w razie braku prądu lub internetu, albo podczas nieprzewidzianych domowych wizyt, kiedy lekarze nie mają przy sobie żadnego urządzenia mobilnego. Takie zwolnienie wypisywane jest na wcześniej przygotowanym druku i w trakcie trzech dni musi zostać wprowadzone do systemu elektronicznego.

W sumie od 1 grudnia 2018 roku w całej Polsce wystawiono 6,4 mln e-zwolnień lekarskich.

Więcej: radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum