Słupsk: informatyczna rewolucja w przychodniach

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2017 11:07

5,6 mln zł z funduszy unijnych otrzymał SP Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego. Nowością będzie dostęp do zdjęć USG czy rezonansu magnetycznego na odległość oraz info-kioski w każdej przychodni.

Słupsk: informatyczna rewolucja w przychodniach
Fot. archiwum

Cała inwestycja szacowana jest na ok. 8 mln zł. 

W jej ramach wymienione zostaną wszystkie komputery, utworzona zupełnie nowa serwerownia. Dzięki temu  pacjenci będą mieli pełen dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej. Będzie dużo nowości i ułatwień. Przede wszystkim w każdej przychodni stanie przynajmniej jeden info-kiosk. Pacjent będzie mógł w nim znaleźć wszystkie informacje dotyczące działalności danej przychodni.

Będzie można szybko się dowiedzieć, czy dany lekarz przyjmuje, albo czy jest aktualnie chory. Info-kiosk wydrukuje bilet do kolejki, a nad każdymi drzwiami do gabinetów lekarskich będą zamontowane ekrany z liczbą osób w kolejce.

Nowością w Słupsku będzie zorganizowanie teleradiologii. Pacjenci po badaniu USG czy rezonansie magnetycznym wyniki wraz z opisem będą mogli odczytać w domu. Do tej pory zdjęcia zapisywane były na kliszy, którą trzeba było wywoływać w specjalnie zorganizowanej ciemni.

Więcej: www.radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum