Słubice: szpital otrzymał 2,5 mln zł na informatyzację

Autor: slubice24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2018 10:23

Szpital Powiatowy im. prof. Z. Religi w Słubicach czekają duże zmiany. Dla pacjentów powstanie specjalna platforma z e-usługami, a personel medyczny zamieni dokumentację papierową na elektroniczną.

Personel medyczny zamieni dokumentację papierową na elektroniczną Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego podpisano kilkanaście umów, w tym z powiatem słubickim, na realizację projektów o łącznej wartości 46 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na przedsięwzięcia z zakresu rozwoju społeczeństwa informacyjnego - informuje serwis slubice24.pl

2,5 mln zł trafi z tej puli do szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach (całkowita wartość projektu to 3 mln zł). Szpital wyda je na informatyzację: m.in. przebudowę serwerowni i zakup oprogramowania, a także na przygotowanie specjalnej platformy dla pacjentów. Będzie ona umożliwiała m.in. sprawdzenie wyników badań, rejestrację do lekarzy w poradniach przez internet, korzystanie z e-recept lub skierowań na badania, zdalne załatwienie spraw administracyjnych oraz możliwość stałego dostępu do danych dotyczących leczenia.

Z platformy będzie można korzystać za około rok. Związane jest to z procedurami przetargowymi i z koniecznością zakupu sprzętu. System będzie wprowadzany etapami, niektóre moduły będą zatem dostępne wcześniej.

Więcej: www.slubice24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum