Śląskie na drugim miejscu w kraju pod względem liczby lekarzy wystawiających e-recepty

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 12:26

Wprawdzie lekarze na wprowadzenie e-recept mają czas do końca roku, jednak wielu z nich nie czeka do ustawowego obowiązku, tylko już teraz sięga po to rozwiązanie. Na Śląsku od początku roku wystawiono prawie 92,5 tys. e-recept.

Śląskie na drugim miejscu w kraju pod względem liczby lekarzy wystawiających e-recepty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do końca lipca w sumie w województwie śląskim e-recepty wystawiło 765 lekarzy. To drugi pod tym względem wynik w kraju, po województwie mazowieckim.

Jak wyjaśnia Dziennik Zachodni, w regionie jest 701 podmiotów, które posiadają certyfikaty uprawniające do wystawiania e-recept. Liderem pod względem liczby wystawionych elektronicznych recept w woj. śląskim jest poradnia lekarza rodzinnego w Dankowicach. Od stycznia lekarze tej przychodni wystawili pacjentom prawie 4 tysiące takich recept.

Drugie miejsce, z liczbą 3 442 wystawionych e-recept, zajmuje poradnia rodzinna w Katowicach, a trzecie - Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, w którym od początku roku wystawiono 2 518 e-recept.

Jak wynika z danych ogólnopolskich, najchętniej sięgają po to rozwiązanie lekarze w wieku powyżej 41 lat. Wystawili oni najwięcej, bo aż 69 proc. e-recept. Zaskoczeniem jest też fakt, że na drugim miejscu pod tym względem są lekarze w wieku 61-70 lat. Wystawili oni 13 proc. wszystkich recept elektronicznych. Najstarszy w Polsce lekarz, który wystawił e-receptę ma 88 lat.

Więcej: dziennikzachodni.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum