×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie Centrum Chorób Serca testuje elektroniczny system kolejkowy. Ma skrócić kolejki w poradniach

Autor: oprac. JKB • Źródło: Śląskie Centrum Chorób Serca, Rynek Zdrowia30 maja 2023 10:00

W Poradni Kardiologicznej Dorosłych oraz Poradni Kardiochirurgicznej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu testowany jest elektroniczny system kolejkowy. Ma usprawnić przyjmowanie pacjentów.

Śląskie Centrum Chorób Serca testuje elektroniczny system kolejkowy. Ma skrócić kolejki w poradniach
W SCCS w Zabrzu testowany jest elektroniczny system kolejkowy. Fot. Facebook/SCCS w Zabrzu
  • System kolejkowy w SCCS na razie jest testowany, a bilety z numerkami można drukować jedynie do Pracowni Holtera i do Punktu Pobrania Krwi
  • Pacjenci w dniu wizyty w poradni będą mogli pobrać indywidualny numer najwcześniej 40 minut przed planowanym terminem wizyty – wyjaśnia SCCS
  • Placówka jednocześnie przypomina, że system zacznie w pełni funkcjonować w wakacje

Elektroniczny system kolejkowy testowany w SCCS w Zabrzu

Jak informuje SCCS w Zabrzu, obecnie testowany jest elektroniczny system kolejkowy w Poradni Kardiologicznej Dorosłych oraz Poradni Kardiochirurgicznej. Pacjenci umówieni na wizytę, mogą danego dnia w specjalnym automacie wygenerować bilet, na razie do Pracowni Holtera oraz do Punktu Pobrań Krwi.

- System ma uporządkować pracę w naszych poradniach i skrócić czas oczekiwania na wizytę. Obecnie część osób, które mają zaplanowaną wizytę lekarską na godzinę 12, ustawia się w kolejce już rano – mówi  Monika Pietraszek, pielęgniarka koordynująca pracę poradni.

Placówka wyjaśnia, że w holu poradni w budynku B przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie stoją trzy specjalne automaty, a na wyświetlaczu pacjent wybiera cel wizyty w poradni, w przypadku już umówionej wizyty należy także podać numer PESEL. Następnie, po wprowadzeniu danych, pacjent otrzyma wydruk z numerem pacjenta i gabinetu, do którego powinien się zgłosić. Dla ułatwienia, nad drzwiami pracowni i nad stanowiskami w rejestracji są zamontowane monitory wyświetlające kolejne numery.

Pacjenci w dniu wizyty w poradni będą mogli pobrać indywidualny numer najwcześniej 40 minut przed planowanym terminem wizyty. Jeżeli zgłoszą się do poradni wcześniej, rejestracja nie będzie możliwa – podaje SCCS.

Zgodnie z zapowiedziami, system w pełni zacznie działać od wakacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum