Sieć 5G zrewolucjonizuje diagnostykę opartą na sztucznej inteligencji?

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2019 11:00

Spółka HoloSurgical próbuje wprowadzić chirurgię w erę sztucznej inteligencji - na koncie ma pierwszy udany zabieg. Inne firmy także nie próżnują, jednak - jak zapewniają eksperci - na przełom w medycynie, w tym w chirurgii, musimy poczekać do wrdrożeń i spopularyzowania sieci 5G.

Sieć 5G zrewolucjonizuje diagnostykę opartą na sztucznej inteligencji?
Sala hybrydowa. FOT. AHP S A (zdjęcie ilustracyjne)

Dopiero po upowszechnieniu nowej generacji sieci będą miały szansę ziścić się najbardziej nowatorskie wizje zabiegów przeprowadzanych na odległość i diagnostyki bazującej na systemach sztucznej inteligencji.

W tzw. medtechu dominują duże firmy, które są coraz bardziej skłonne do szukania nowinek technologicznych wśród start-upów. Na podjęcie takiej współpracy liczy spółka HoloSurgical, współtworzona przez Krisa Siemionowa, chirurga kręgosłupa, praktykującego m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Firma z finansowym wsparciem funduszy StartUp Hub Poland i Giza Polish Ventures opracowała system obrazowania bazujący na rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, wspomagający lekarzy podczas operacji.

W Gdańsku przeprowadzono pierwszy zabieg z wykorzystaniem tej innowacji - ARAI (Augmented Reality and Artificial Intelligence).

Więcej: www.pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum