STORM ma już 10 lat

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2018 17:21

Stowarzyszenie Twórców Oprogramowania Rynku Medycznego (STORM) obchodzi jubileusz 10-lecia. Stowarzyszenie zrzesza kilkudziesięciu członków - producentów oprogramowania medycznego.

Stowarzyszenie obchodziło jubileusz 10-lecia. Źródło: strona STORM

Jak zaznaczono na stronie Stowarzyszenia Twórców Oprogramowania Rynku Medycznego, na co dzień stowarzyszone w nim firmy konkurują na rynku, ale "jednocześnie żywią przekonanie, że w interesie społecznym leży środowiskowe współdziałanie w zakresie opiniowania lub inicjowania dobrych regulacji systemowych". Firmy wykorzystują przy tym doświadczenie zdobyte przy tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania medycznego i codziennej pracy z użytkownikami systemów komputerowych.

"Działamy przede wszystkim na rzecz wolnej i uczciwej konkurencji, wykorzystywania otwartych standardów i równości w dostępie do informacji dla podmiotów tworzących oprogramowanie dla tego sektora" - deklarują członkowie Stowarzyszenia.

Po 8 latach działalności STORM jest uznawany zarówno za grupę ekspercką, jak i forum dyskusji o problemach procesów informatyzacji w ochronie zdrowia. STORM współpracuje z instytucjami kształtującymi te procesy, m.in.: Ministerstwem Zdrowia, NFZ, CSIOZ, NIL, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

STORM jest członkiem Grupy Doradczej Użytkowników Projektu P1 (Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analiz i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) realizowanego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Stowarzyszenie powstało w grudniu 2007 roku w Warszawie, w grudniu 2017 r. świętowało 10-lecie istnienia. Prezesem zarządu STORM w kadencji 2016-2018 jest Andrzej Strug, wiceprezesi to Rafał Dunal i Robert Pawłowski.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum