Rzeszów: trzech chętnych na Podkarpacki System Informacji Medycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2013 15:07

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na wybór wykonawcy Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej (PSIM). Wartość najtańszej oferty wynosi około 59,4 mln zł, najdroższej - ponad 66,5 mln zł. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu planowane jest na III kwartał br.

Rzeszów: trzech chętnych na Podkarpacki System Informacji Medycznej
Dzięki systemowi mieszkańcy Podkarpacia będą mogli m.in. poprzez internet zarejestrować się do lekarza. Z kolei lekarze będą mieli dostęp do całej historii choroby danego pacjenta, niezależnie od tego, gdzie poprzednio się leczył. Na razie do systemu przystąpiło 28 szpitali z Podkarpacia, w tym 8 wojewódzkich i 20 powiatowych.

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Wiesław Bek, obecnie trwa analiza złożonych ofert. - Najtańszą ofertę złożyła firma Asseco Poland (około 59,4 mln zł). Drugą ofertę pod względem ceny złożył Qumak, który zaproponował 63,09 mln zł, a trzecią konsorcjum Comarchu z ceną blisko 66,5 mln zł - dodał.

Asseco zaproponowało ponadto cztery lata gwarancji, a Comarch i Qumak - po trzy lata. Kryterium oceny ofert to w 80 proc. cena, a także funkcjonalność (10 proc.) i gwarancja (10 proc.).

Bek zaznaczył, że UMWP zarezerwował w budżecie na budowę PSIM ponad 56,6 mln zł. - W 85 proc. kwota pochodzi z pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego - przypomniał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum