Rynek e-zdrowia: MedHub ma strategicznego partnera

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2018 05:45

- 9 stycznia 2018 r. roku 55 proc. udziałów MedHub zostało zakupionych przez NEXUS AG, wiodącą europejską firmę z sektora e-zdrowia - informuje spółka MedHub w komunikacie prasowym.

Prezes MedHub Rafał Dunal; FOT. PTWP

- Osiemnaście miesięcy po udanym połączeniu spółek RightSoft i Systemy Informatyczne Alma, nowo powstała organizacja MedHub pozyskała nowego partnera strategicznego. Przewiduje się, że w wyniku transakcji nastąpi także zmiana obecnej nazwy spółki na NEXUS Polska. Dotychczasowi właściciele pozostaną długoterminowymi inwestorami oraz członkami rady nadzorczej - czytamy w komunikacie.

NEXUS AG koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla szpitali w Europie. W grupie NEXUS zatrudnionych jest ponad 1100 pracowników tworzących oprogramowanie i rozwiązania IT dla opieki zdrowotnej. Grupa obsługuje około 240 tys. użytkowników w 25 krajach.

MedHub i Grupa NEXUS wraz z dystrybutorem - firmą Konsultant IT - planują rozszerzyć działalność na polskim rynku i dalej poprawiać pozycję rynkową systemu Eskulap. Dzięki dodaniu modułów i produktów NEXUS, MedHub będzie oferował swoim klientom pełną gamę oprogramowania przeznaczonego do zastosowań w podmiotach medycznych.

Przewiduje się, że rozwiązania NEXUS zostaną zintegrowane z systemem HIS Eskulap. W ten sposób System Eskulap będzie nadal rozwijany. - Jesteśmy przekonani, że NEXUS jest dla nas właściwym wyborem. Doskonale dopasowujemy się do produktów, technologii i wielkości organizacyjnej, a perspektywa europejska jest dla nas ekscytująca - komentuje prezes MedHub Rafał Dunal.

W ciągu następnych dni zespół ds. integracji rozpocznie pracę nad wspólną ofertą produktową. - Odwiedzimy wszystkich klientów i w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawimy naszą nową strategię rynkową - ogłasza Ralf Heilig, CSO NEXUS.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum