Rozwiązania wideokonferencyjne dla medycyny

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Veracomp SA • • 16 maja 2016 09:09

Nowoczesne rozwiązania wideokonferencyjne umożliwiają pacjentom praktycznie nieograniczony dostęp do lekarzy z różnych specjalizacji medycznych. Z kolei lekarzom pozwalają na konsultacje i wymianę doświadczeń z ekspertami, nie tylko z kraju, ale i z całego świata.

Taka współpraca, wykorzystująca transmisję obrazu i dźwięku, nie tylko podnosi jakość świadczonych usług medycznych, ale także wpływa na redukcję kosztów opieki medycznej. Stosowanie systemów Polycom, wiodącego dostawcy rozwiązań wideokonferencyjnych, pozytywnie wpływa na szybkość i jakość obsługi pacjenta oraz upraszcza procedury administracyjne. Dzięki łączności internetowej możliwe jest też utrzymywanie stałego kontaktu osób przewlekle chorych ze specjalistami, a także natychmiastowa pomoc w nagłych wypadkach.

W czasach, gdy szpitale inwestują w specjalistyczną aparaturę medyczną za setki tysięcy złotych, systemy Polycom przestają być nieosiągalnym luksusem. Rozwiązania tego producenta znajdują zastosowanie nie tylko w sali operacyjnej. Zestawy do wideokonferencji możemy znaleźć w gabinetach lekarskich czy w salach konferencyjnych. Indywidualne potrzeby lekarzy wspierane są przez rozwiązania personalne, takie jak RealPresence Debut czy Trio. Pierwsze z nich to typowy personalny terminal do wideokonferencji, który pozwala nam w sposób komfortowy prowadzić zdalne konsultacje medyczne z pacjentami lub innymi lekarzami. Trio to z kolei telefon konferencyjny, który w znaczny sposób upraszcza prowadzenie telekonsultacji. Dzięki specjalnemu modułowi do przesyłania kontentu jesteśmy w stanie w na naszym monitorze wyświetlić zdjęcia rentgenowskie czy wyniki badań oraz omawiać je on-line z innymi lekarzami.

Nie można oczywiście zapomnieć o rozwiązaniach Polycom do sali operacyjnej. W dobie modernizacji zaplecza technologicznego bloków operacyjnych, inwestycja w wideokonferencje wydaje się być słusznym krokiem. Warto zwrócić uwagę tutaj na rozwiązanie Group Series, do którego możemy podłączyć sygnał z wielu źródeł takich jak laparoskop czy kamera pola operacyjnego . Wszystkie sygnały mogą być transmitowane do sali konferencyjnej lub dowolnej innej lokalizacji. Nagrane podczas wideokonferencji materiały można udostępnić szerokiemu gronu lekarzy i studentów medycyny, a tym samym osiągać dodatkowe korzyści edukacyjne. Archiwizowanie dokumentacji medycznej w formie cyfrowej z przeprowadzonego zabiegu to bardzo istotna funkcja pozwalająca na późniejsze odtworzenie operacji w przypadku ewentualnych roszczeń ze strony pacjenta czy na potrzeby współpracujących towarzystw ubezpieczeniowych. W tym pomoże nam Polycom Media Suite. Obecnie, przy rosnącej liczbie pozwów ze strony pacjentów oraz działalności kancelarii prawnych wyspecjalizowanych w tematyce odszkodowawczej, może się okazać, że inwestycja w taki system zwróci się bardzo szybko.

Przykład zastosowania rozwiązań Polycom w placówkach medycznych

Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy, Instytut Fizjologii i Słuchu w Kajetanach

System wykorzystywany w placówce oparty jest o rozwiązania Polycom. Wspomaga proces dochodzenia do poprawności słuchowej po wszczepieniu implantu ślimakowego. Dzięki wprowadzeniu nowatorskiego systemu telefittingu, czyli zdalnego dopasowania implantów u pacjenta, ograniczono konieczność odwiedzin w Centrum. Każdy pacjent ma możliwość skorzystania z sieci poliklinik i ośrodków w całym kraju.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Polycom w trakcie szkolenia prowadzonego przez eksperta Veracomp Zygmunta Łodzińskiego.

Więcej informacji o rozwiązaniach Polycom dla medycyny dostępne na stronie Veracomp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum