Rosja: lekarz wszczepił sobie pod skórę sześć chipów - ułatwiają mu życie

Autor: sputniknews.com/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2017 10:58

Położnik ginekolog z Nowosybirska Aleksandr Wołczek wszczepił sobie pod skórę sześć chipów. Z ich pomocą Rosjanin otwiera drzwi, przechowuje hasła i wizytówki.

Rosja: lekarz wszczepił sobie pod skórę sześć chipów - ułatwiają mu życie
Rosjanin nie musi używać kart - ma chipy wszczepione pod skórę Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Niektóre z chipów w ciele lekarza to dokładne odpowiedniki kluczy do domofonu, którymi otwiera drzwi i bramę w pracy, a pozostałe działają w innych częstotliwościach i mogą przechowywać od 800 bajtów do 1 kilobajta informacji. W jednym z nich zapisana jest wizytówka lekarza, inne natomiast pozwalają odblokować komputer, przechowywać hasła itd. - informuje sputniknews.com

Standardowy rozmiar chipa wynosi 2x12 mm, a minimalny 1,5x8mm. Konstrukcja składająca się z mikroschematu jest „zapakowana" w maleńką rurkę z obojętnego biologicznie szkła. Chipy są wprowadzane pod skórę przy pomocy strzykawki z grubą igłą. W razie potrzeby można je łatwo wyjąć.

Lekarz ocenia, że szczytem możliwości technologicznych będzie medyczne zastosowanie podobnych chipów. Wskazuje np. na potrzebę stworzenia wszczepianego glukometru do pomiarów poziomu cukru we krwi.

Więcej: sputniknews.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum