Receptę można zamówić przez Internetowe Konto Pacjenta. Ruszyły nowe funkcje
Jak informuje Centrum e-Zdrowia dostępna jest już aktualizacja aplikacji mojeIKP. Uruchomiono też nowe funkcje, z których można korzystać za pośrednictwem tego narzędzia. Jedna umożliwi szybki kontakt z przychodnią i lekarzem, druga pozwala na zamówienie e-recepty na leki przyjmowane stale. A to nie koniec możliwości IKP.

Nowa funkcja w IKP umożliwia szybko kontakt z lekarzem i przychodnią
Jak informuje CeZ w App Store i Google Play jest już dostępna aktualizacja aplikacji mojeIKP. - Chodzi o odnowienie ważnego certyfikatu bezpieczeństwa i wprowadzenie dodatkowych funkcji, takich jak ułatwienie kontaktu z twoją przychodnią czy opcja sprawdzenia terminu ważności leków w domowej apteczce - informuje instytucja w komunikacie prasowym.
– Dążymy do tego, żeby aplikacja mojeIKP maksymalnie ułatwiała pacjentom funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i angażowała ich w troskę o swoje sprawy zdrowotne. Intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które będą realizować ten cel i systematycznie rozwijamy o nie naszą aplikację – podkreśla Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.
Nowa funkcja uruchomiona w aplikacji Internetowego Konta Pacjenta umożliwi szybki kontakt z lekarzem bądź przychodnią.
- Nie musisz już szukać kontaktu w wyszukiwarce internetowej. Wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji mojeIKP. W zakładce „Podstawowa opieka zdrowotna” znajduje się teraz kontakt do twojej przychodni POZ, a także dane lekarza, pielęgniarki czy położnej. Takie informacje są również w aplikacji na koncie dziecka i innych osób bliskich, do których kont masz uprawnieni - wyjaśnia CeZ.
Zakazana lista w cukrzycy. Tego nigdy nie jedz
Od teraz e-recepta przez Internetowe Konto Pacjenta
To nie jedyna nowość w aplikacji. - Na mojeIKP możesz już zamówić e-receptę na leki przyjmowane stale, o ile placówka obsługuje takie zgłoszenia - informuje Centrum e-Zdrowia.
Ponadto można tu też ocenić lekarza, przychodnię i jakość usług medycznych poprzez ankietę badania jakości świadczeń medycznych, która do tej pory była dostępna tylko na Internetowym Koncie Pacjenta.
- Masz również dostęp do bezpłatnego programu NFZ „8 tygodni do zdrowia po COVID-19”, który pomoże ci odzyskać formę. W nowej wersji aplikacji, za pomocą skanera, sprawdzisz też termin ważności leków w swojej apteczce. Wystarczy zeskanować kod 2D na opakowaniu leku (kwadratowy kod, który przypomina QR), a w aplikacji pojawi się komunikat o zbliżającym się terminie ważności albo informacja, że lek jest przeterminowany. Trzeba pamiętać o tym, że leki przeterminowane tracą swoją skuteczność, a ich zażywanie może prowadzić do utraty zdrowia lub życia - wymieniają przedstawiciele CeZ.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)