×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Receptę można zamówić przez Internetowe Konto Pacjenta. Ruszyły nowe funkcje

Autor: oprac. KK • Źródło: Mat. prasowe04 czerwca 2023 08:30Aktualizacja: 04 czerwca 2023 10:30

Jak informuje Centrum e-Zdrowia dostępna jest już aktualizacja  aplikacji mojeIKP. Uruchomiono też nowe funkcje, z których można korzystać za pośrednictwem tego narzędzia. Jedna umożliwi szybki kontakt z przychodnią i lekarzem, druga pozwala na zamówienie e-recepty na leki przyjmowane stale. A to nie koniec możliwości IKP.

Receptę można zamówić przez Internetowe Konto Pacjenta. Ruszyły nowe funkcje
Ruszyły nowe funkcje w aplikacji Internetowego Konta Pacjenta Fot. PAP/Tytus Żmijewski

 

Nowa funkcja w IKP umożliwia szybko kontakt z lekarzem i przychodnią

Jak informuje CeZ w App Store i Google Play jest już dostępna aktualizacja aplikacji mojeIKP. - Chodzi o odnowienie ważnego certyfikatu bezpieczeństwa i wprowadzenie dodatkowych funkcji, takich jak ułatwienie kontaktu z twoją przychodnią czy opcja sprawdzenia terminu ważności leków w domowej apteczce - informuje instytucja w komunikacie prasowym.

– Dążymy do tego, żeby aplikacja mojeIKP maksymalnie ułatwiała pacjentom funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i angażowała ich w troskę o swoje sprawy zdrowotne. Intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które będą realizować ten cel i systematycznie rozwijamy o nie naszą aplikację – podkreśla Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Nowa funkcja uruchomiona w aplikacji Internetowego Konta Pacjenta umożliwi szybki kontakt z lekarzem bądź przychodnią. 

- Nie musisz już szukać kontaktu w wyszukiwarce internetowej. Wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji mojeIKP. W zakładce „Podstawowa opieka zdrowotna” znajduje się teraz kontakt do twojej przychodni POZ, a także dane lekarza, pielęgniarki czy położnej. Takie informacje są również w aplikacji na koncie dziecka i innych osób bliskich, do których kont masz uprawnieni - wyjaśnia CeZ.

Od teraz e-recepta przez Internetowe Konto Pacjenta

To nie jedyna nowość w aplikacji. - Na mojeIKP możesz już zamówić e-receptę na leki przyjmowane stale, o ile placówka obsługuje takie zgłoszenia - informuje Centrum e-Zdrowia.

Ponadto można tu też ocenić lekarza, przychodnię i jakość usług medycznych poprzez ankietę badania jakości świadczeń medycznych, która do tej pory była dostępna tylko na Internetowym Koncie Pacjenta.

- Masz również dostęp do bezpłatnego programu NFZ „8 tygodni do zdrowia po COVID-19”, który pomoże ci odzyskać formę. W nowej wersji aplikacji, za pomocą skanera, sprawdzisz też termin ważności leków w swojej apteczce. Wystarczy zeskanować kod 2D na opakowaniu leku (kwadratowy kod, który przypomina QR), a w aplikacji pojawi się komunikat o zbliżającym się terminie ważności albo informacja, że lek jest przeterminowany. Trzeba pamiętać o tym, że leki przeterminowane tracą swoją skuteczność, a ich zażywanie może prowadzić do utraty zdrowia lub życia - wymieniają przedstawiciele CeZ.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum