Raport: najciekawsze "zdrowotne" aplikacje na tablety i smartfony

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 21 września 2017 18:11

162 najciekawsze aplikacje dla lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i ekspertów prezentuje pierwszy na polskim rynku raport dotyczący stosownych na świecie rozwiązań z zakresu m-zdrowia.

Raport: najciekawsze "zdrowotne" aplikacje na tablety i smartfony
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aplikacje działające na urządzeniach przenośnych - takich jak smartfony, tablety - szybko znalazły szerokie zastosowanie w ochronie zdrowia.

Największą popularnością cieszą się aplikacje typu fitness, mierzące poziom wysiłku fizycznego, motywujące do uprawiania sportu albo podpowiadające, jak utrzymać dobrą formę i zrzucić zbędne kilogramy. Ich funkcjonalność sięga znacznie dalej, pozwalając prowadzić zdalny monitoring zdrowia, diagnozować choroby, kontrolować przebieg dolegliwości, prowadzić telekonsultacje medyczne.

Powstaje coraz więcej rozwiązań dedykowanych chorym przewlekle, lekarzom, szpitalom, rodzinie i bliskim pacjentów.
 
Według najnowszych danych, na rynku dostępnych jest już ponad 260 000 aplikacji stworzonych z myślą o zdrowiu. Liczba ich instalacji na urządzeniach mobilnych szacowana jest na ponad 3 mld. W 2016 roku liczba pobrań wzrosła o 7%. W poprzednich dwóch latach wzrost szacowano na 35–36%. Opracowywaniem rozwiązań m-zdrowia zajmuje się już 58 000 firm na świecie, w tym liczne start-upy.
 
Najciekawsze aplikacje dla lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i ekspertów prezentuje pierwszy na polskim rynku raport dotyczący stosownych na świecie rozwiązań z zakresu m-zdrowia „162 mobilne aplikacje zdrowotne”.

W raporcie pokazano w wyselekcjonowane rozwiązania z Polski i zagranicy, które w ostatnich miesiącach cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia.

Aplikacje uporządkowano według 11 kategorii, w tym m.in. dla lekarza, choroby przewlekłe, dla kobiet, sen, zdrowie psychiczne, monitoring zdrowia itd. Raport przygotowało czasopismo OSOZ Polska. Można go pobrać bezpłatnie (w formacie pdf) ze strony www.osoz.pl/aplikacje

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze