Raport: elektronizacja i inne trendy w rozwoju opieki zdrowotnej

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2018 20:39

Kluczowe kierunki i tendencje m.in. na skandynawskim rynku ochrony zdrowia prezentuje raport Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC) "Nordic Insights - trendy, które kształtują przyszłość biznesu”.

Raport: elektronizacja i inne trendy w rozwoju opieki zdrowotnej
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

- Publikacja powstała we współpracy z Infuture Hatalska Foresight Institute i prezentuje trendy związane z innowacjami na skandynawskim rynku. Medicover Polska jako jeden z partnerów raportu podzielił się swoimi doświadczeniami w ramach obszaru „Connected Medicine” - informuje Medicover Polska.

- W raporcie przedstawiliśmy trendy w podziale na trzy obszary tematyczne: Gospodarka i Technologia, Środowisko i Zrównoważony Rozwój oraz Społeczeństwo i Praca. W publikacji zostały zaprezentowane także ciekawe rozwiązania wdrażane przez skandynawskie firmy działające w Polsce
- mówi Agnieszka Zielińska, dyrektor zarządzająca Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Jednym z ważnych tematów, które podejmuje raport, jest zagadnienie Connected Medicine, czyli trendu, który, w odpowiedzi na wyzwania współczesnego społeczeństwa, wyznacza nowy model dbania o zdrowie. Prognozuje się, że do 2050 roku co trzeci człowiek w Europie będzie mieć więcej niż 60 lat. W dobie starzejącego się społeczeństwa, coraz większego znaczenia nabiera elektronizacja opieki zdrowotnej i udostępnianie pacjentom usług medycznych „na odległość”.

W krajach skandynawskich do publicznego systemu opieki zdrowotnej wdrażane są e-konsultacje lekarskie, możliwość umawiania wizyt online, a nawet systemy służące do zdalnej rehabilitacji dla pacjentów poudarowych. Coraz większą rolę odgrywa również sieciowanie i współpraca startupów m.in. w ramach hubów technologicznych.

- W Polsce trend ten rozwija m.in. Medicover Polska, który posiada własny dział innowacji, odpowiedzialny za wyszukiwanie i implementowanie nowoczesnych narzędzi i technologii do codziennej opieki nad pacjentem oraz za współpracę ze środowiskiem startupów i innowatorów. Z perspektywy firmy kluczowe jest inwestowanie i wspieranie tych rozwiązań, które dla pacjenta są naprawdę użyteczne, ponieważ technologia nie stanowi już dziś bariery rozwoju - czytamy w informacji na stronie Medicover Polska.

Szczegóły: medicover.prowly.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum