Raport OSOZ: e-zdrowie w infografikach

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2018 15:05

W nowym raporcie czasopisma OSOZ Polska zamieszczono kilkadziesiąt infografik opisujących kluczowe trendy technologiczne w ochronie zdrowia w Polsce i na świecie.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W raporcie „E-zdrowie w infografikach” znaleźć można aktualne informacje i dane statystyczne zebrane z międzynarodowej prasy, projektów badawczych, badań ankietowych oraz prac naukowych. Wszystkie dane przedstawiono w formie przejrzystych grafik opisowych.

- Digitalizacja ochrony zdrowia wiąże się z wieloma zmianami dla pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, podmiotów medycznych i całego sektora. Mimo to, dla wielu osób jest to nadal dziedzina obca mówi Artur Olesch, redaktor naczelny OSOZ Polska.

- Nasza wiedza o e-zdrowiu, aplikacjach medycznych czy sztucznej inteligencji w medycynie jest skąpa. Wynika to m.in. z braku wiarygodnych źródeł na krajowym rynku. Aby przybliżyć najważniejsze zagadnienia e-zdrowia, postanowiliśmy je opisać w możliwie zrozumiały sposób, czyli z pomocą infografik - dodaje Olesch i zaznacza, że cyfrowa transformacja ochrony zdrowia to coś znacznie więcej niż informatyzacja podmiotów medycznych, telemedycyna czy elektroniczna dokumentacja medyczna.

W ostatnich latach rozwijają się błyskawicznie nowe dziedziny technologii zdrowotnych: aplikacje mobilne (m-zdrowie), sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT), blockchain, technologie ubieralne (wearables), druk 3D, rzeczywistość wirtualna (VR).

- Raport „E-zdrowie w infografikach” powstał m.in. po to, aby ułatwić poruszanie się w „cyfrowym zdrowiu”, jednocześnie nie tracąc z pola widzenia krajowych i światowych trendów w ochronie zdrowia. Pozwoli zaznajomić się z tendencjami obserwowanymi na rynku i zrozumieć istotę digitalizacji - podsumowuje Artur Olesch.

Raport jest dostępny pod adresem: www.osoz.pl/infografiki

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum