Radziwiłł: niewiele ponad 40 procent szpitali jest zinformatyzowanych

Autor: CSIOZ/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2017 20:20

- Obecnie niewiele ponad 40 procent szpitali jest zinformatyzowanych. Komputery stoją w każdym zakładzie, ale ich systemy nie są odpowiednio przygotowane. To wynik daleki od naszych ambicji - powiedział Konstanty Radziwiłł, otwierając konferencję nt. informatyzacji szpitali.

Radziwiłł: niewiele ponad 40 procent szpitali jest zinformatyzowanych
Radziwiłł: niewiele ponad 40 procent szpitali jest zinformatyzowanych. Fot. Archiwum

- Bardzo się cieszę, że Akademia CSIOZ podejmuje temat informatyzacji podmiotów leczniczych - powiedział minister zdrowia podczas konferencji zorganizowanej 5 i 6 czerwca przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

- Informatyzacja jest niezbędna we wprowadzaniu zmian w opiece medycznej. Posiadanie dostępu do pełnej informacji o pacjencie, jak również proces koordynacji podmiotów medycznych na różnych poziomach, to zasadnicze warunki, by wcielić zmiany w życie - dodał.

Marcin Węgrzyniak, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, podkreślił kompleksowość programu P1 i zapowiedział kolejne zmiany.

- Dzięki zmianie podejścia do zarządzania projektem na „zwinne wytwarzanie oprogramowania” (tzw. agile), mimo wcześniejszych problemów z budową systemu, projekt uzyskał akceptację Komisji Europejskiej, czego efektem będzie wdrożenie w najbliższym czasie pierwszych e-usług - powiedział

Poinformował, że na luty 2018 zaplanowane jest wprowadzenie e-recepty, a jeszcze w czerwcu br. zostanie opublikowana pierwsza część dokumentacji integracyjnej dla projektu. Na październik 2018 zaplanowane jest uruchomienie e-skierowania oraz wprowadzenie systemu dla zdarzeń medycznych i wymiany dokumentacji medycznej.

Więcej: www.csioz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum