Radom: komputery i internet dla niepełnosprawnych

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2010 11:14

500 osób z Radomia, niepełnosprawnych i i będących w trudnej sytuacji materialnej, otrzyma komputery, a 1500 będzie korzystało z darmowego internetu.

Projekt zostanie zrealizowany z funduszy unijnych. Gmina dostała na ten cel ponad 8,6 mln zł  w ramach programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion”, realizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury.

Głównym celem projektu jest zapewnienie dostępu do internetu najbiedniejszym mieszkańcom Radomia oraz osobom niepełnosprawnym. W przypadku tych ostatnich komputery będą dostosowane do ich potrzeb.

– Obecnie czekamy na wyznaczenie terminu podpisania umowy dotyczącej realizacji programu. Kiedy pieniądze znajdą się na koncie, ruszą wszelkie procedury związane przyznawaniem komputerów i bezpłatnego internetu najbardziej potrzebującym. Będzie się tym zajmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Katarzyna Piechota, rzecznik prezydenta Radomia.

Dla uczestników projektu zostaną zorganizowane także szkolenia w zakresie korzystania z internetu, podstaw komunikacji elektronicznej, obsługi komputera oraz podstawowego oprogramowania. W przypadku osób niepełnosprawnych, które mają trudności z poruszaniem się, szkolenia indywidualne odbędą się w domach.

Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia a zakończy się 31 marca 2013 roku. Do tego czasu mieszkańcy Radomia, którzy wezmą w nim udział, będą korzystali z darmowego internetu. Warunkiem realizacji projektu jest utrzymanie jego rezultatów przez okres pięciu lat, co oznacza w praktyce, że do 2018 roku jego uczestnicy nie będą płacili za internet.

Ogólna wartość projektu wynosi 10 149 100 zł, z czego 8 626 735 zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum