Radom: WSS zwiększa wydajność systemu informatycznego

Autor: Oracle, LJ/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2009 12:17

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zdecydował się na udoskonalenie platformy informatycznej, używanej w swoim głównym systemie, poprzez instalację tzw. opcji klastrowej (Real Application Clusters - RAC) do bazy danych Oracle - informuje firma w komunikacie prasowym.

Radom: WSS zwiększa wydajność systemu informatycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

System pracuje zarówno w części "białej" (leczenie, apteka, laboratoria, poradnie, rozliczenia z NFZ) jak i "szarej" (kadry, płace, magazyny, środki trwałe). Instalacja RAC odbyła się na dedykowanych serwerach niezależnie od działającego systemu, zaś finalnego przeniesienia danych pomiędzy instalacjami dokonano w rekordowym czasie kilku dni.

Obecnie infrastruktura informatyczna jest przygotowana do wsparcia nie tylko obecnych modułów aplikacyjnych, ale także będzie mogła obsłużyć wszelkie przyszłe jego rozszerzenia.

- Projekt instalacji RAC był połączony z wymianą maszyn serwerowych, instalacją nowej wersji Oracle Database, oraz zwiększeniem przepustowości sieci – mówi Maciej Szwed, główny informatyk radomskiego szpitala.

- Uzyskaliśmy przyspieszenie pracy naszego głównego systemu. Czas uruchomienia aplikacji na terminalach zmniejszył się z minut do sekund, zaś liczba interwencji serwisowych aplikacji zmniejszyła się z kilkudziesięciu do kilku dziennie. Zwiększyła się także znacząco przepustowość izby przyjęć szpitala, zniknęły długie kolejki w rejestracji - dodaje Maciej Szwed.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum