×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Quintiles dostarcza kod open source do ResearchKit

Autor: PAP/Rynek Zdrowia09 listopada 2015 16:22

Quintiles, największy na świecie dostawca usług biofarmaceutycznych, ogłosił swój wkład w rozwój zaprojektowanej przez Apple platformy ResearchKit, aby ułatwić badaczom częstsze i dokładniejsze gromadzenie danych od uczestników badań przy pomocy aplikacji pisanych na urządzenia iPhone.

Quintiles dostarcza kod open source do ResearchKit
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

ResearchKit umożliwia wysyłanie ankiet z poziomu aplikacji, a także zapewnia prosty i interaktywny proces udzielania świadomej zgody.

Spółka Quintiles opracowała udoskonalenia dla platformy ResearchKit, umożliwiając programistom dostęp do rozszerzeń wspierających dodatkowe funkcje, które pozwolą jeszcze poprawić doświadczenia płynące z korzystania z aplikacji. Quintiles planuje wykorzystać wspomniane udoskonalenia, aby opracować narzędzia angażujące pacjentów dla aplikacji opartych na platformie ResearchKit.

 - Quintiles doskonale rozumie zachowania pacjentów, opierając się na doświadczeniu wyniesionym z przeszło 400 programów skierowanych bezpośrednio do pacjentów przeprowadzonych od 2008 r. - powiedział Richard Thomas, prezes ds. technologii i rozwiązań w Quintiles. Dodał: - Przyjęliśmy te zasady przy opracowywaniu naszych ulepszeń do platformy ResearchKit.

Spółka jest największym na świecie dostawcą usług w zakresie rozwoju produktów i zintegrowanych usług medycznych, w tym rozwiązań komercyjnych i obserwacyjnych. Prowadząc działalność w ok. 100 krajach, Quntiles jest podmiotem wymienianym w zestawieniu FORTUNE 500, który znalazł się również na liście „Najbardziej podziwianych firm na świecie”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze