Program będzie nagradzać za profilaktykę

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2009 08:41

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (OSOZ) zyskał nową funkcjonalność - to możliwość otrzymywania przez pacjentów punktów za realizację profilaktycznych programów promujących zdrowie, zalecanych przez lekarzy.


Punkty te pacjenci mogą następnie wymienić m.in. na dodatkowe świadczenia medyczne, które nie są objęte finansowaniem w ramach powszechnego ubezpieczenia.

OSOZ jest projektem z zakresu telemedycyny i EHR (Electronic Health Record). Z systemu korzystają pacjenci, lekarze i farmaceuci z całego kraju.

– Nowy moduł Programów Promocji Zdrowia systemu OSOZ.pl na celu promowanie pozytywnych zachowań prozdrowotnych, w myśl maksymy, że lepiej zapobiegać utracie zdrowia niż naprawiać utracone zdrowie – mówi Rafał Kozioł, dyrektor wydziału systemu OSOZ w firmie Kamsoft. – Zadaniem programu jest mobilizowanie pacjentów do większej aktywności profilaktycznej i zapobiegania zagrożeniom chorobowym

Dostęp do programów promujących zdrowie jest możliwy dzięki Karcie Zdrowia Pacjenta. Punkty automatycznie gromadzą się na Koncie Zdrowotnym Pacjenta podczas korzystania ze świadczeń zdrowotnych w przychodniach i aptekach uczestniczących w danym programie zdrowotnym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum