Program "8 tygodni do zdrowia” jest już dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP

Autor: • Źródło: PAP11 sierpnia 2022 13:57

Program treningowy NFZ "8 tygodni do zdrowia” jest już dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości i stanu zdrowia - informuje Centrum e-Zdrowia.

Program "8 tygodni do zdrowia” jest już dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP

 

Jak napisano w przesłanym PAP w czwartek komunikacie, aplikacja w 8 tygodni, krok po kroku, poprowadzi użytkownika w kierunku poprawy kondycji i zdrowia.

"Co więcej, jest to rozwiązanie dla wszystkich, także dla osób, które nie ćwiczą regularnie lub chorują przewlekle. Poza planami treningowymi aplikacja zapewnia dodatkowe opcje, które pozwolą ocenić, w jakiej jest się kondycji, lub czy jest konieczność odbycia konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem ćwiczeń. Chodzi o test wydolnościowy, czyli test chodu Rockport, ankietę PAR-Q oraz skalę Borga. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi" - napisano.

Aby rozpocząć program wystarczy uruchomić w swoim telefonie bezpłatną aplikację mojeIKP. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę "profilaktyka", a następnie kliknąć "8 tygodni do zdrowia". Na ekranie pojawi się plan treningów na każdy tydzień wraz z instruktażem video. Każdy zestaw zaczyna się od rozgrzewki, a kończy rozciąganiem. Kolejne tygodnie ćwiczeń będą zależeć od postępów i stanu zdrowia ćwiczącego.

Aplikacja jest bezpłatna i oprócz ćwiczeń zapewnia m.in. dostęp do e-recept i e-skierowań. Dzięki niej można też szybko umówić się na szczepienie przeciw COVID-19 oraz pobrać Unijny Certyfikat COVID. Do tej pory mojeIKP zainstalowano już ponad 3,5 mln razy.

 Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum