Prof. Piotr Skarżyński w zarządzie Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia

Autor: Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2018 18:31

Prof. Piotr Henryk Skarżyński ponownie został wybrany do zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia (ISfTeH), jednostki partnerskiej WHO, w kadencji na trzy lata 2019-2021. Będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego i reprezentanta członków instytucjonalnych ISfTeH. Oficjalna inauguracja kadencji będzie miała miejsce podczas pierwszego spotkania nowo wybranego zarządu, które odbędzie się w Warszawie 18-19 lutego 2019 r.

Prof. Piotr Skarżyński w zarządzie Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia
Fot. archiwum

Wybór prof. Piotra Skarżyńskiego do zarządu największego Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia na świecie to efekt wieloletniej intensywnej pracy na rzecz rozwoju i promocji telemedycyny w kraju i za granicą, zaangażowania w rozwój pierwszej Krajowej Sieci Teleaudiologii w Polsce oraz działań prowadzonych międzynarodowych badań naukowych, badań przesiewowych słuchu i e-konsultacji w Afryce i Azji.

Wraz z profesorem Piotrem H. Skarżyńskim o miejsce w Radzie Zarządu, jako przedstawiciel członków instytucjonalnych, ubiegał się prof. Krishnan Ganapathy - Prezydent Fundacji Apollo Telehealth Networking, jednego z największych podmiotów działających w branży medycznej w Indiach i pioniera w telemedycynie na świecie.  

Międzynarodowe Towarzystwo Telemedycyny i e-Zdrowia jest jednostką partnerską Światowej Organizacji Zdrowia. Misją organizacji jest promocja i wsparcie działań z dziedziny telemedycyny
i e-Zdrowia, ułatwienie dostępu oraz rozpowszechnianie międzynarodowego know-how, wiedzy
i doświadczeń uznanych ekspertów w tej dziedzinie na całym świecie. 

ISfTeH jest organizacją parasolową dla krajowych organizacji telemedycznych i e-Zdrowia, wspiera kraje rozwijające się, pomaga w uruchomieniu nowych krajowych organizacji, wspiera krajowe
i międzynarodowe grupy robocze ds. norm i przepisów dotyczących telemedycyny i e-Zdrowia, buduje sieci partnerskie, aktywnie wspiera społeczności i organizacje pozarządowe i non-profit, których działalność jest ściśle związana z wizją i misją WHO.

Polskie organizacje będące członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia to Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Narządów Zmysłów oraz Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum