×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prezes Izby POLMED w zarządzie MedTech Europe

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe28 kwietnia 2023 17:00

Polak w Zarządzie MedTech Europe! Arkadiusz Grądkowski, Prezes Izby POLMED objął właśnie nową funkcję. Jako jedyny Polak oraz jeden z trzech przedstawicieli Izb Gospodarczych w EU, został powołany na stanowisko Członka Zarządu w MedTech Europe.

Prezes Izby POLMED w zarządzie MedTech Europe
Arkadiusz Grądkowski. Fot. PTWP
  • Arkadiusz Grądkowski jako jedyny Polak oraz jeden z trzech przedstawicieli Izb Gospodarczych w EU, został powołany na stanowisko Członka Zarządu w MedTech Europe
  • Prezes Izby POLMED będzie reprezentował Polskę na arenie interesariuszy branży wyrobów medycznych Unii Europejskiej
  • Promował polski przemysł technologii medycznych i wzmacniał pozycję naszego kraju w europejskich strukturach

Blisko trzy lata prezesem Izby POLMED

Arkadiusz Grądkowski od 2020 roku odpowiada za realizację celów Izby POLMED. Prowadzi bezpośrednie rozmowy z decydentami oraz przedstawicielami administracji, mającymi wpływ na kształt
i funkcjonowanie zarówno branży wyrobów medycznych, jak i systemu ochrony zdrowia.

MedTech Europe to europejskie stowarzyszenie zrzeszające branżę technologii medycznych, w tym urządzeń medycznych, produktów do diagnostyki, narzędzi przeznaczonych do cyfryzacji systemu ochrony zdrowia i wyrobów medycznych.

Misją MedTech Europe jest upowszechnienie innowacyjnych technologii medycznych dla Pacjentów w Europie, jednocześnie pomagając systemom opieki zdrowotnej przejść na zrównoważoną ścieżkę rozwoju. MedTech Europe promuje politykę, która pomaga branży technologii medycznych spełnić rosnące potrzeby i oczekiwania Europy w zakresie opieki zdrowotnej. Promuje również wartość technologii medycznych dla Europy, skupiając się na innowacjach i relacjach z interesariuszami, wykorzystując badania i dane ekonomiczne, wydarzenia branżowe i szkolenia.

MedTech Europe współpracuje z organami regulacyjnymi UE, politykami i innymi decydentami, aby pomóc w kształtowaniu polityki promującej innowacje dla rosnących potrzeb i oczekiwań w zakresie opieki zdrowotnej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze