×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pozytywna ocena ws. dofinansowania Projektu P1

Autor: CSIOZ/Rynek Zdrowia07 grudnia 2017 11:55

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uzyskało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) - faza II".

Pozytywna ocena ws. dofinansowania Projektu P1
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt został zgłoszony do oceny w ramach naboru dla Działania 2.1 "Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych" II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wartość projektu to 173 mln zł, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi 157 mln zł.

Przy opracowywaniu dokumentacji aplikacyjnej CSIOZ współpracowało z ekspertami centrum kompetencyjnego POPC Wsparcie, które udziela pomocy instytucjom w pozyskiwaniu funduszy unijnych i realizacji projektów informatycznych.

Projekt P1 na podstawie decyzji Komisji Europejskiej został zaliczony do tzw. projektów fazowanych. Faza I projektu P1 zakończyła się 31.12.2015 r. Obejmowała m.in. zaprojektowanie i wytworzenie produktów (podsystemów). W fazie II nastąpi produkcyjne wdrożenie i integracja produktów fazy I oraz udostępnienie wysokiej jakości usług publicznych m.in.:

e-Recepta,
e-Skierowanie,
Internetowe Konto Pacjenta,
udostępnienie danych o zdarzeniach medycznych,
elektroniczna wymiana dokumentacji medycznej.

Więcej: www.csioz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum