Poznań: student medycyny stworzył aplikację oceniającą stan zdrowia

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2018 11:40

Aplikacja mobilna "Osłuchaj się sam" autorstwa Piotra Danielewskiego, studenta VI roku kierunku lekarskiego z Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu spotkała się z życzliwym przyjęciem uczelnianych specjalistów.

Aplikacja zaprojektowana przez studenta UMP to bezpłatne narzędzie pozwalające na naukę podstaw sztuki osłuchiwania. Fot. John Karakatsanis/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Jak informuje uczelnia, aplikacja "Osłuchaj się sam" to wygodne, a zarazem bezpłatne narzędzie pozwalające na naukę podstaw sztuki osłuchiwania. Zawiera ona zarówno fizjologiczne jak i patologiczne dźwięki znad płuc i serca. Dzięki aplikacji można poszerzyć umiejętności poprawnego osłuchiwania oraz uzyskać informacje o pochodzeniu i cechach charakterystycznych danego dźwięku.

Daje również możliwość przetestowania zdobytej wiedzy, gdyż zawiera dwa rodzaje pytań dotyczące rozpoznawania danego dźwięku oraz informacje o jego etiologii i cechach charakterystycznych. Pytania zostały podzielone na dwa działy - kardiologiczny i pulmonologiczny.

Aplikacja spotkała się z życzliwym przyjęciem uczelnianych specjalistów. Pozytywne recenzje przedstawili m.in. dr hab. Szczepan Cofta (pulmonologia) oraz dr hab. Przemysław Mitkowski (kardiologia).

Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android i można ją pobrać w sklepie Google Play.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum