Podlaskie: w 30 szpitalach można się zarejestrować przez internet

Autor: Augustowski Reporter/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2019 09:36

Do ponad 200 poradni specjalistycznych w 30 szpitalach w Podlaskiem można się zarejestrować elektronicznie przez Portal Pacjenta PSIEZ. Bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.

Podlaskie: w 30 szpitalach można się zarejestrować przez internet
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Założenie konta na stronie ezdrowie.wrotapodlasia.pl daje dostęp do rejestracji do lekarzy w ponad 200 poradniach specjalistycznych i rodzinnych prowadzonych przez szpitale w 17 miejscowościach województwa podlaskiego. Potwierdzenie umówionej wizyty zostanie wysłane przez poradnię, na podany adres mailowy. Trzeba tylko dostarczyć skierowanie i stawić się na wizytę w zaplanowanym czasie.

O elektronicznej dokumentacji medycznej będą rozmawiać eksperci podczas jednej z sesji w ramach IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 r.). Program całego Kongresu i rejestracja: www.hccongress.pl.

Przy pomocy systemu można również przesunąć termin wizyty lub ją odwołać.

Oprócz zapisania się do lekarza, portal Pacjenta pozwala zobaczyć przez internet swoją elektroniczną dokumentację medyczną, którą lekarz wypełnił podczas ostatniej wizyty.

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie pełni również funkcję informacyjną. Portal zawiera szeroką bazę wiadomości obejmującą m.in. informacje o prowadzonych w województwie programach profilaktycznych, oferuje porady na temat zdrowego trybu życia, radzi też jak prawidłowo przygotować się do konkretnych badań.

Więcej: augustowskireporter.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum