Płock: rusza program zdalnej opieki medycznej

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2016 13:48

Urząd Miasta w Płocku podpisał umowę z firmą Comarch S.A. na realizację pilotażowego programu bezpłatnych usług telemedycznych. Projekt "Miasto Zdrowia" ruszy w marcu.

Płock, obok Suwałk, Łodzi i Brzegu jest kolejnym miastem, w którym krakowska spółka uruchomi usługi realizowane w ramach "Miasta Zdrowia".

Przez sześć miesięcy z usług opieki telemedycznej skorzysta 50 pacjentów Szpitala im. Świętej Trójcy w Płocku. Będą mieć zapewnioną opiekę kardiologiczną, pulmonologiczną i diabetologiczną, realizowaną w sposób zdalny - bez konieczności wizyt w placówkach medycznych.

Stan zdrowia oraz parametry życiowe pacjentów  będą monitorowane za pomocą aparatów telemedycznych wraz z sensorami medycznymi, takimi jak ciśnieniomierz, waga, spirometr, termometr oraz pulsoksymetr. Aparat telemedyczny umożliwi też bezprzewodowe zbieranie danych z sensorów i transmitowanie ich do centrum zdalnej opieki medycznej. 

Z projektu "Miasto Zdrowia" skorzystają też uczniowie 16 szkół podstawowych w Płocku. Usługa "zdalnej pielęgniarki" umożliwi przeprowadzanie badań przesiewowych, których wyniki zostaną zebrane i przechowane w postaci elektronicznej dokumentacji medycznej. Niezbędne badania realizowanie będą za pomocą mobilnych narzędzi do diagnostyki, które wchodzą w skład przenośnego stanowiska telemedycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum