×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pierwsze nowe skierowania do sanatorium już wystawione. Dokumenty są już na IKP

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP17 marca 2023 21:06

Wystawiono pierwsze skierowania do sanatoriów w formie elektronicznej - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Jest to możliwe od 17 marca. Pierwsze e-skierowania wystawili medycy z Żor, Krakowa, Ząbek pod Warszawą, Kalet (śląskie) i Poznania.

Pierwsze nowe skierowania do sanatorium już wystawione. Dokumenty są już na IKP
MZ: pierwsze e-skierowania do sanatorium zostały już wystawione Fot. AdobeStock

 

Pierwsze nowe skierowania do sanatorium zostały już wystawione

- Pierwsze elektroniczne skierowania do sanatorium już wystawione. Najbardziej zelektronizowani w zdrowiu okazali się medycy z Żor, Krakowa, Ząbek pod Warszawą, Kalet (śląskie) i Poznania. To ich pacjenci skorzystali już z e-skierowań, głównie w zakresie zwyrodnienia kręgosłupa - poinformowało MZ na Twitterze.

Wystawione e-skierowanie pacjent znajdzie na Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP wraz z informacją o jego statusie.

Od stycznia 2021 r. skierowania w formie elektronicznej wystawiane są do szpitala, lekarza specjalisty, na zabieg (np. szczepienie przeciw COVID-19) lub badanie. Od listopada 2021 r. również na rehabilitację. Od 17 marca - również do sanatorium.

Skierowania do sanatorium mogą być wystawiane nadal w postaci papierowej do 30 czerwca 2023 r. Więcej: e-skierowanie do sanatorium
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum