Pandemia przyspiesza transformację cyfrową polskich firm medycznych

Autor: prawo.pl/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2021 10:21

67 proc. firm z sektora medycznego przyznaje, że pandemia COVID-19 wpłynęła na zmianę strategii cyfrowego rozwoju. 73 proc. z nich na większą skalę niż dotychczas zaczęło korzystać głównie z chmury i telemedycyny.

Pandemia przyspiesza transformację cyfrową polskich firm medycznych
Fot. Fotolia

Ponad połowa firm medycznych (59 proc.) zamierza zwiększyć nakłady na rozwiązania cyfrowe, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju. 38 proc. przyznało, że wzrost ten przekroczy 5 proc. Według opinii badanych firm to, co dla większości biznesu stało się przyczyną kryzysu, wpłynie na wzrost innowacyjności w ich organizacjach ( 62 proc. respondentów).

Badanie zostało przeprowadzone w okresie listopad 2020 - styczeń 2021 przez dwie spółki: EC2 oraz TECH MED HOUSE. Wzięli w nim udział przedstawiciele 34 firm, między innymi z szeroko pojmowanego sektora medycznego. Najwięcej (35 proc.) to firmy farmaceutyczne, firmy tworzące oprogramowanie dla sektora medycznego, firmy z obszaru med-tech (20 proc.) oraz firmy świadczące usługi z zakresu opieki zdrowotnej (17 proc)..

Do najważniejszych technologii, z punktu widzenia strategii rozwoju firm medycznych, obecnie należą: chmura oraz mobile. Firmy medyczne inwestują również w sztuczną inteligencję (35 proc.) i rozwój Big Date (38 proc.)

Więcej: prawo.pl:

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum