Pacjent był zdrowy, a napisali, że założyli mu gips

Autor: aktualnosci24.com/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2018 20:47

Blisko 1 tys. zł miała zarobić lecznica za pacjenta, który nigdy nie korzystał z jej usług. Mężczyzna odkrył oszustwo, gdy przeglądał historię swojego leczenia.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna odkrył, że w 2008 roku miał zgłosić się do szpitala z bólem stopy. Lekarze rzekomo zdiagnozowali zwichnięcie lub złamanie kostki i palców. Zlecili badanie RTG, a następnie założyli pacjentowi gips. Do zabiegu miało dojść w jednym z „Niepublicznych Ośrodków Zdrowia w powiatowej miejscowości na Mazowszu”. Świadczenie wyceniono na 912 zł.

- W życiu nie miałem zwichnięcia ani złamania kostki, nawet w szpitalu nie leżałem - twierdzi mężczyzna i wyjaśnia, że ostatnio zalogował się na swoje konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. System umożliwia sprawdzenie wszystkich przeprowadzonych badań i innych świadczeń, a także określa ich koszty.

Jak wyjaśnia Andrzej Troszyński, rzecznik Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w tym roku do mazowieckiego oddziału NFZ wpłynęło ok. 140 zgłoszeń. Z tego dwa oddalono, a dziesięć udało się wyjaśnić. Przeważnie były to błędy lekarzy polegające na wpisaniu nieprawidłowego PESEL-u. Do teraz udało się odzyskać od świadczeniodawców jedynie ok. 2 tys. zł.

Czytaj: www.aktualnosci24.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum