Opolskie: informatyzacja nyskiego szpitala

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2018 09:21

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie (Opolskie) inwestuje w sieć informatyczną. Mieszkańcy będą z dowolnego miejsca mogli zarejestrować się w przychodniach czy szpitalu, sprawdzić wyniki badań. W mieście rusza system e-usług medycznych.

Fot. archiwum

Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne, które przekazał opolski Urząd Marszałkowski, wynosi 940,5 tys. zł. W pierwszym tygodniu stycznia umowę podpisały władze regionu i kierownictwo nyskiego szpitala.

Jak mówił obecny przy podpisywaniu umowy Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia, informatyzacja szpitali w województwie opolskim trwa od kilku lat. Lekarze i pielęgniarki mają doświadczenie związane z elektronicznym obiegiem dokumentów. W kilka sekund w trakcie badania specjalista ma dostęp do całej historii leczenia i innych wyników badań.

Każdy pacjent otrzyma login, dzięki któremu skorzysta z e-usług. Będzie nie tylko się rejestrował, sprawdzał wyniki, ale też otrzymywał powiadomienia, na przykład o możliwości szybszego skorzystania z konsultacji u lekarza specjalisty. W systemie znajdą się również szpitale w Korfantowie i Głuchołazach.

Z drugiej strony łącza medycy sprawdzą historię leczenia, będą mogli zlecić badania czy konsultować się online z innymi lekarzami.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum