Olsztyn: e-rejestracja nie skróciła kolejek do poradni WSSD

Autor: RR, gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 04 października 2011 13:49

Od kilku miesięcy rodzice pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie mogą korzystać z e-rejestracji. Nie muszą dzwonić ani przychodzić do poradni, aby umówić dziecko na wizytę. Co miesiąc korzysta jednak z tego udogodnienia nie więcej niż 30 osób.

Olsztyn: e-rejestracja nie skróciła kolejek do poradni WSSD
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Systemem e-rejestracji objętych jest 11 poradni specjalistycznych, w których można się umawiać na wizytę drogą elektroniczną. Ale tylko z pozoru niechęć do rezerwowania terminu wizyty on-line wydaje niezrozumiała i zaskakująca.

Obecność w szpitalu i tak jest konieczna, bo żeby się zalogować, trzeba mieć identyfikator, który nadaje pracownik rejestracji przychodni po zgłoszeniu się pacjenta do wybranej placówki. Ponadto poradnik mający ułatwić internetową rejestrację liczy 18 stron, co raczej nie zachęca do skorzystania z niego. 

Problemem - nie tylko WSSD w Olsztynie - jest również to, że pacjenci nie zgłaszają się na umówione wizyty, choć np. w przypadku tej placówki można odwołać spotkanie przez internet, nie wychodząc z domu. 

Lekarze nie ukrywają, że opuszczanie przez pacjentów wizyt u specjalistów jest nagminne. Brak jakiejkolwiek informacji powoduje z kolei niemożność zapisania na zwalniający się termin kogoś innego.To jedna (choć nie jedyna) z przyczyn stale wydłużających się kolejek oczekujących.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum