Olsztyn: 3,9 mln zł na elektroniczną obsługę pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2010 19:23

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie za ponad 3,9 mln zł wprowadzi elektroniczny system obsługi pacjentów.

Olsztyn: 3,9 mln zł na elektroniczną obsługę pacjentów

10 listopada Urząd Marszałkowski podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.

Dyrektor szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, Irena Kierzkowska, spodziewa się, że medyczna e-platforma skróci kolejki w przychodniach specjalistycznych i umożliwi pacjentom szybsze odbieranie wyników badań przez internet.

Szpital wprowadzi usługi online. Pacjenci będą mogli rezerwować wizyty u lekarza i dowiadywać się przez internet o dostępnych terminach, zamiast jak dotąd stać w kolejce przed szpitalną rejestracją. Rocznie z poradni specjalistycznych w olsztyńskim szpitalu korzysta ponad 20 tys. osób, a 10 tys. chorych jest hospitalizowanych na oddziałach.

Według dyrektor Kierzkowskiej nowy system poprawi też zarządzanie szpitalem i ułatwi planowanie zabiegów na bloku operacyjnym.

Stworzenie e-platformy medycznej ma kosztować ponad 3,9 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój istniejącej w szpitalu sieci informatycznej. Placówka kupi serwery i oprogramowanie oraz stworzy zintegrowane portale internetowe dla pacjentów i kontrahentów. Umożliwi to sprawniejszą i szybszą wymianę informacji medycznych.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego poinformował, że – zgodnie z podpisaną umową – samorząd przekaże szpitalowi na ten cel ponad 3,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum