Od informatyki do farmacji

Autor: BE/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2008 11:24

Po 5 latach działalności warszawskie Centrum Usług Informatycznych Roche zmieniło adres, siedzibę i zapowiadana... dynamiczny rozwój.

Od 2 lipca ośrodek działa w nowej siedzibie, w Warszawie przy ul Domaniewskiej. Centrum specjalizuje się w tworzeniu  oprogramowania dla firmy Roche.  Pracuje tu 200 specjalistów zarządzających systemami, rozwijających aplikacje i testujących oprogramowanie. Warszawski ośrodek jest platformą do rozwoju poszukiwanych na rynku pracy umiejętności w dziedzinach inżynierii oprogramowania, testowania aplikacji, utrzymania systemów informatycznych oraz zarządzania projektami informatycznymi. Do końca roku placówka planuje zwiększyć zatrudnienie do 230 specjalistów.

– Inwestycje w informatykę w Europie Środkowej powracają ze zdwojoną siłą po okresie fascynacji inwestorów krajami azjatyckimi. Polska oferuje stabilną sytuację polityczno-ekonomiczną i jednocześnie dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów, co stwarza przyjazne warunki do inwestowania. Dlatego przygotowujemy się w tym roku do  rozszerzania zakresu działalności o nowe projekty i technologie - mówi Monika Białoń, dyrektor Centrum Usług Informatycznych.

Oprogramowanie tworzone w warszawskim Centrum jest eksportowane do kilkudziesięciu oddziałów Roche na całym świecie. Jego produkty wykorzystywane, między innymi, w badaniach klinicznych, nad lekami najnowszej generacji.

– Wszystkie fazy badań wiążą się z przetwarzaniem bardzo dużej ilości danych, które dzięki odpowiednim systemom informatycznym są bezpiecznie przechowywane i analizowane. Wsparcie informatyczne jest więc nieodzowne podczas całego wieloletniego projektu, jakim jest wprowadzanie nowego leku na rynek – wyjaśnia Ewa Grenda, dyrektor generalna Roche Polska.

Grupa Roche, z siedzibą główną w Bazylei w Szwajcarii, jest największą na świecie firmą biotechnologiczną oraz dostawcą produktów i usług z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia. Roche zajmuje pierwsze miejsce na światowym rynku w dziedzinie diagnostyki in-vitro i jest wiodącym dostawcą leków na raka i używanych w transplantologii. Grupa zatrudnia ok. 79 tys. pracowników.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum