Od 5 listopada nowa wersja Systemu Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia

Autor: CEZ/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2020 13:45

W dniu 5 listopada 2020 r. planowane jest uruchomienie nowej wersji Systemu Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia (SEZOZ). Uwzględnia ona zapisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 października 2020 r. w sprawie zakresu informacji gromadzonych w SEZOZ.

Od 5 listopada nowa wersja Systemu Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia
Nowa wersja systemu już od 5 listopada Fot. Archiwum

Wprowadzone zmiany polegać będą m.in. na zmianie zakresu i sposobu raportowania wyrobów medycznych oraz dodaniu funkcjonalności raportowania środków ochrony osobistej.

Nowa wersja Systemu SEZOZ zostanie rozszerzona o funkcjonalność polegającą na zasilaniu danymi z RPWDLa, oraz objęciu obowiązkiem raportowania także praktyk lekarskich, pielęgniarskich i fizjoterapeutycznych.

W ramach wprowadzonych zmian zaprojektowany został i udostępniony zostanie nowy formularz zbiorczy z listą wyrobów medycznych służący do raportowania wyrobów medycznych, obejmujący następujące dane: rodzaj wyrobu medycznego, miejsce stacjonowana wyrobu, nazwa handlowa, model, numer seryjny, producent, rok produkcji, przewidywany okres eksploatacji wyrobu medycznego, zgodny z zaleceniami wytwórcy, źródło sfinansowania zakupu, liczba badań albo zabiegów wykonanych przy użyciu wyrobu medycznego w roku poprzednim.

W przypadku wyrobów medycznych przesyłane będzie jedno zgłoszenie per wyrób medyczny - analogicznie jak odbywało się to dotychczas.

Dla każdego wyrobu będzie należało podać miejsce jego stacjonowania z dokładnością do komórki org. (w przypadku, gdy jednostka nie posiada komórek to z dokładnością do jednostki organizacyjnej), a w przypadku praktyk wskazywany będzie jedynie adres miejsca udzielania świadczeń/praktyk. Zgłoszenie wyrobu można będzie zaktualizować bez potrzeby wycofywania aktualnego zgłoszenia.

W zakresie środków ochrony osobistej powstanie całkowicie nowy moduł wraz z listą środków, listą historycznych środków i formularzem umożliwiającym raportowanie danych.

Dodatkowym udogodnieniem nowej wersji SEZOZ będzie również brak konieczności podpisywania formularzy. Po wysłaniu zgłoszenia będzie ono od razu widoczne w rejestrze jako zgłoszone dzięki czemu nie będzie potrzeby kolejnej akceptacji - statusy zostaną uproszczone.

Jak informuje Centrum e-Zdrowia w związku z uruchamianiem nowej wersji SEZOZ w dniu 4 listopada br. w godz. 18:00 – 24:00 mogą nastąpić problemy w dostępie do systemu.

Więcej: cez.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum