Od 1 stycznia uproszczone zlecenia na wyroby medyczne do "lamusa". Wkrótce kolejne zmiany

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia30 grudnia 2022 15:00

Od 1 stycznia 2023 roku przestanie obowiązywać uproszczony wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Dodatkowo ze względu na planowane uruchomienie systemu e-zlecenia od 1 dnia lipca 2023 r. wersja papierowa zlecenia będzie mogła być stosowana tylko w sytuacji braku dostępu do systemu elektronicznego.

Od 1 stycznia uproszczone zlecenia na wyroby medyczne do "lamusa". Wkrótce kolejne zmiany
Od lipca papierowe zlecenia na wyroby medyczne tylko w określonych sytuacjach. Fot. Shutterstock
  • W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia
  • Uchyla rozporządzenie z dnia 18 grudnia 2019 roku. Termin wejścia w życie przewidywany jest na 1 stycznia 2023 r.
  • Z racji funkcjonowania Systemu Obsługi Procesu Elektronicznego Weryfikowania i Potwierdzania Zlecenia na Zaopatrzenie w Wyroby Medyczne (eZWM) i realizacji ponad 90 proc. zleceń drogą elektroniczną, "nie ma potrzeby określenia uproszczonego wzoru zlecenia, który dotyczy zleceń w postaci papierowej"

Uproszczony  wzór zlecenia na wyroby medyczne do lamusa

Od 1 stycznia 2023 roku przestanie obowiązywać uproszczony wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne - opublikowane zostało zmienione rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia.

Z racji funkcjonowania Systemu Obsługi Procesu Elektronicznego Weryfikowania i Potwierdzania Zlecenia na Zaopatrzenie w Wyroby Medyczne (eZWM) i realizacji ponad 90 proc. zleceń drogą elektroniczną, "nie ma potrzeby określenia uproszczonego wzoru zlecenia, który dotyczy zleceń w postaci papierowej".

"Dodatkowo, ze względu na planowane uruchomienie systemu e-zlecenia, od dnia 1 lipca 2023 r. wersja papierowa zlecenia będzie mogła być stosowana tylko w sytuacji braku dostępu do systemu elektronicznego" - tłumaczył prawodawca na etapie projektowania regulacji. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum