Nowoczesne technologie w diagnostyce i leczeniu schorzeń kardiologicznych

Autor: Tekst zewnętrzny • Źródło: Artykuł dostarczony przez Comarch Healthcare06 maja 2022 13:09

Chcąc otoczyć pacjenta możliwie najlepszą opieką, warto skorzystać z pomocy nowoczesnych rozwiązań opartych na inteligentnych technologiach. Szczególnie sprawdzą się one w dziedzinie kardiologii – zarówno w profilaktyce, jak i podczas trwającego leczenia.

Nowoczesne technologie w diagnostyce i leczeniu schorzeń kardiologicznych
Fot. Comarch Healthcare

W Comarch Healthcare wiemy, jak istotne w kardiologii są skrupulatna diagnostyka oraz dobór odpowiedniego, spersonalizowanego dla każdego pacjenta sposobu leczenia. Oprócz tradycyjnych, niekiedy problematycznych metod leczenia, czy realizacji badań, warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania z zakresu zdalnej opieki kardiologicznej. Pomogą one wykryć i skontrolować zaburzenia rytmu serca, takie jak: tachykardia, bradykardia, częstoskurcz komorowy, a także migotanie komór i przedsionków.

Zdalna opieka kardiologiczna – czym jest?

Zdalna opieka kardiologiczna pozwala zadbać o zdrowie pacjenta i wykonać szereg potrzebnych badań bez wychodzenia z domu. Brzmi niewiarygodnie? W rzeczywistości cały proces jest bardzo prosty, komfortowy i bezpieczny. Rytm serca pacjenta jest badany w czasie rzeczywistym przy użyciu specjalistycznych, ale intuicyjnych w obsłudze urządzeń.

Podczas przeprowadzania badania nad poprawnością zapisu czuwają inteligentne algorytmy platformy Comarch e-Care. Platforma umożliwia odbieranie i przetwarzanie danych z urządzeń pomiarowych, a także stanowi wsparcie dla personelu medycznego w realizacji ustalonych schematów postępowania.

Kamizelka kardiologiczna Comarch CardioVest

Jednym z przykładów rozwiązań zdalnej opieki kardiologicznej jest kamizelka Comarch CardioVest. To urządzenie dedykowane pacjentom ze schorzeniami kardiologicznymi, dzięki któremu można prowadzić długoterminową i wiarygodną obserwację pracy serca na odległość.

Kamizelka CardioVest działa w oparciu o nowoczesne elektrody tekstylne, które pozwalają rejestrować zapis EKG w komfortowy dla pacjenta sposób – we własnym domu oraz bez potrzeby przyklejania czegokolwiek do skóry.

Podczas przeprowadzania badania nad pacjentem zdalnie czuwa wykwalifikowany zespół medyczny. W razie zarejestrowania anomalii czy nieścisłości w pomiarze specjaliści mogą niezwłocznie podjąć odpowiednie działania – kontaktując się z pacjentem lub wzywając do niego pogotowie ratunkowe.

Nowoczesna alternatywa dla rejestratora EKG

Innym przykładem rozwiązania zdalnej opieki kardiologicznej jest Comarch CardioNow, czyli nowoczesny cyfrowy rejestrator EKG. Urządzenie umożliwia ciągłe wykonywanie wielodniowych badań z zachowaniem wysokiej jakości sygnału. Aparat jest certyfikowany jako holter EKG oraz EKG spoczynkowe.

Comarch CardioNow automatycznie wykrywa zaburzenia rytmu serca i natychmiastowo informuje o nich ratowników medycznych Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Urządzenie posiada także wbudowane moduły GSM i GPS, dzięki czemu w razie nagłej sytuacji wymagającej interwencji zespoły ratunkowe mogą łatwo zlokalizować pacjenta.
Jeżeli jesteś zainteresowany nowoczesną opieką kardiologiczną dla Twojej placówki medycznej, przejdź na stronę, aby dowiedzieć się więcej: Comarch CardioNow & CardioVest.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum