×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe podejście do informatyzacji ochrony zdrowia zaczyna się sprawdzać

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: DK/Rynek Zdrowia   • 28 października 2017 10:54   • Aktualizacja: 28 października 2017 11:18

- Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nowe podejście do realizacji projektów centralnych w zakresie informatyzacji polskiej ochrony zdrowia, sprawdza się w praktyce - mówi Marcin Węgrzyniak, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Nowe podejście do informatyzacji ochrony zdrowia zaczyna się sprawdzać
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wyciągnęliśmy wnioski nie tylko z naszych wcześniejszych doświadczeń, ale także błędów, jakie popełniły inne kraje w tej dziedzinie. Spektakularna stała się już porażka brytyjskiego projektu informatycznego w opiece zdrowotnej, gdzie nieefektywnie wydano na ten cel miliardy funtów - przypomina dyrektor Węgrzyniak.

Zaznacza, że podobnie jak Brytyjczycy, po niepowodzeniu przedsięwzięcia również w Polsce zmieniono podejście do takich projektów. - Realizujemy je w tzw. metodyce zwinnej, szybko reagując na bieżące potrzeby użytkowników - dodaje Marcin Węgrzyniak.

Wskazuje, że przykładem tego nowego podejścia jest uruchomienie latem tego roku - po raz pierwszy w historii realizacji projektu P1 - środowiska informatycznego, w którym dostawcy rozwiązań IT dla placówek medycznych mogą testować swoje oprogramowanie, w tym np. zgodność z e-receptą.

Wypowiedź zarejestrowana podczas XIII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2017).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze