Nie straćmy dynamiki wdrażania kolejnych etapów informatyzowania ochrony zdrowia

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2018 14:33

- W Szwecji wstępnie planowano, że wdrażane e-recepty będzie trwało pięć lat, ale ostatecznie zrealizowano to przedsięwzięcie w ciągu 18 miesięcy - mówi Rafał Włach, dyrektor handlowy, CompuGroup Medical Polska.

Nie straćmy dynamiki wdrażania kolejnych etapów informatyzowania ochrony zdrowia
Rafał Włach, dyrektor handlowy, CompuGroup Medical Polska; FOT. PTWO

- Przechodzenie od papierowych recept do elektronicznych nie jest zbyt złożonym procesem od strony intelektualnej, wymagającym ogromnego nakładu pracy. Z naszych doświadczeń, między innymi w ramach współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Skierniewicach wynika, że wdrażanie e-recepty jest akceptowane zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów - zaznacza Rafał Włach.

I dodaje: - Uruchomiliśmy specjalną infolinię dotyczącą e-recept, z której mogli korzystać lekarze i pacjenci. Nie odnotowaliśmy zgłoszeń sygnalizujących jakieś poważne problemy techniczne. Wynika to między innymi z faktu, że nasze społeczeństwo coraz bardziej się cyfryzuje.

- Jestem też jak najdalszy od twierdzenia, że np. osoby powyżej 50. roku życia są w Polsce cyfrowo wykluczone. Ważne jest natomiast, abyśmy nie stracili dynamiki w zakresie informatyzowania ochrony zdrowia, w tym wdrażania e-recept. Ten projekt będzie się naturalnie rozwijał, gdyż każdy z nas oczekuje wprowadzania rozwiązań upraszczających bardzo różne czynności - podsumowuje dyrektor Włach.

Wypowiedź zarejestrowana podczas XIV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2018 r.).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum