Nawet 600 przychodni POZ z e-Usługą: mogą uzyskać do 159 tys. zł. Wnioski do końca stycznia

Autor: • Źródło: PAP09 listopada 2022 11:50

Do 159 tys. zł mogą uzyskać z Ministerstwa Zdrowia placówki podstawowej opieki zdrowotnej. Grant można przeznaczyć na zakup sprzętu teleinformatycznego i rozbudowę systemu gabinetowego zintegrowanego z centralnym systemem e-zdrowia – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Nawet 600 przychodni POZ z e-Usługą: mogą uzyskać do 159 tys. zł. Wnioski do końca stycznia
Dzięki dofinansowaniu ma zwiększyć się dostępność usług POZ. Fot. Shutterstock
  • Do 159 tys. zł mogą uzyskać z Ministerstwa Zdrowia placówki podstawowej opieki zdrowotnej
  • Grant można przeznaczyć na zakup sprzętu teleinformatycznego i rozbudowę systemu gabinetowego zintegrowanego z centralnym systemem e-zdrowia
  • Pieniądze można przeznaczyć również na zakup i modernizację central telefonicznych służących kontaktowi z przychodnią

Do 159 tys. zł dla POZ na e-usługę w POZ

- Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważna jest poprawa stanu infrastruktury teleinformatycznej placówek POZ. Przychodnie muszą być w pełni dostępne dla swoich pacjentów. Dlatego uruchamiamy projekt e-Usługi POZ. Co najmniej 600 placówek POZ wyłonionych w drodze otwartego naboru otrzyma poważne wsparcie finansowe - zaznaczył minister Adam Niedzielski, cytowany w komunikacie przekazanym w środę PAP.

Jego autorzy poinformowali, że wniosek o przyznanie grantu mogą złożyć placówki, które podpisały umowę z NFZ na udzielanie świadczeń w rodzaju POZ (co najmniej w zakresie lekarz POZ), mają co najmniej 5 tys. aktywnych deklaracji i nie mają pełnej integracji z centralnym systemem e-zdrowia.

Dodali, że maksymalna wysokość grantu to 159 tys. zł.

Pieniądze można przeznaczyć również na zakup i modernizację central telefonicznych służących kontaktowi z przychodnią - wyjaśnili.

Zdaniem autorów dzięki finansowemu wsparciu placówki POZ usprawnią rejestrację pacjentów i uzyskają szybszy dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta z innej placówki.

Wnioski można składać do 31 stycznia 2023 r.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ



Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum