Namysłów: szpital powiatowy będzie korzystał z e-usług

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2018 18:15

Pacjenci szpitala powiatowego w Namysłowie będą mogli korzystać z e-usług. Umowę o dofinansowanie programu kwotą 2,3 mln złotych podpisali w piątek (2 marca) marszałek województwa Andrzej Buła i starosta namysłowski Andrzej Michta.

Budowa nowoczesnej sieci komputerowej w namysłowskim szpitalu to część projektu informatyzacji jednostki. Fot. Archiwum

Dzięki projektowi e-usług pacjenci za pomocą platformy internetowej będą mogli się rejestrować do specjalisty, sprawdzić wyniki badań, umówić się na wizytę kontrolną. Lekarze zaś on-line sprawdzą historię leczenia, zalecone leki czy wyniki badań. System umożliwi również prowadzenie szybkich konsultacji lekarzy w ramach szpitala.

Całkowity koszt projektu to 2,8 mln złotych, z czego samorząd powiatowy wyłoży 15 proc. Pozostałe pieniądze zapewni samorząd województwa ze środków unijnych.

- W skali województwa na różnego rodzaju e-usługi mamy przeznaczone 40 mln złotych, które będą wykorzystane w 19 projektach. Gros z nich stanowią projekty na rozwój usług medycznych. Jest już e-kolejka, e-dokumentacja, a nasz parlament przegłosował e-recepty. Jako samorząd województwa będziemy się starali w jak największym stopniu przybliżyć możliwości związane z rozwojem informatyki mieszkańcom naszego regionu - powiedział marszałek Buła.

Zdaniem starosty Michty, wdrożenie nowych usług w zakres działalności szpitala z pewnością podniesie jakość świadczonych w nim usług.

- To duży projekt, którego bez wsparcia zewnętrznego nie moglibyśmy wykonać. Dzięki niemu nasi mieszkańcy będą mogli wiele spraw załatwić bez wychodzenia z domu. Oczywiście, część osób, zwłaszcza starszych, może mieć na początku problem z obsługą aplikacji, ale to jest jedna z tych spraw, w których powinni pomóc seniorom przedstawiciele młodszego pokolenia - uważa starosta. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum