Nabór wniosków na cyfryzację przychodni POZ znów przedłużony. Jak je składać?

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/zdrowie.gov.pl19 grudnia 2022 15:00

Rządowy portal o zdrowiu poinformował o przedłużeniu naboru wniosków na cyfryzację placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nie jest wymagany wkład własny.

Nabór wniosków na cyfryzację przychodni POZ znów przedłużony. Jak je składać?
Nabór wniosków przychodni na komputery i oprogramowanie przedłuzżony. Fot. AdobeStock
 • Dobra wiadomość dla przychodni POZ: nabór na cyfryzację placówek zostaje przedłużony do 31.03.2023 r.
 • Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek udzielających świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna
 • Nabór wniosków ma charakter otwarty

Przedłużony termin przyjmowania wniosków

"Nabór na cyfryzację placówek POZ zostaje przedłużony do 31.03.2023 r." - zakomunikował portal zdrowie.gov.pl. Przypomnijmy, że nabór wniosków miał zakończyć się w ostatnim dniu grudnia. 

Do udziału w projekcie nie jest wymagany wkład własny, a maksymalna wartość wsparcia rzeczowego dla każdej placówki POZ wynosi 68 000 zł.

Projekt ma objąć 1400 przychodni POZ, do tej pory podpisano 307 umów, o czym poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nabór jest realizowany w ramach projektu „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)”, finansowanego z pieniędzy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Wnioski należy składać elektronicznie poprzez Platformę Obsługi Projektów Inwestycyjnych (POPI) pod adresem https://e-inwestycje.mz.gov.pl (nabór „Integracja Placówki POZ z e-Gabinet+”). 

Kto może sięgnąć po pieniądze?

Wnioskodawcami w projekcie mogą być podmioty, które posiadają zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń w rodzaju POZ, co najmniej w zakresie „lekarz POZ”.

Projekt realizowany jest przez Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum e-Zdrowia.

Etapy projektu:

 • nabór placówek POZ do Projektu,
 • zakup i wyposażenie placówek POZ w sprzęt komputerowy i urządzenia wielofunkcyjne, niezbędne dla świadczenia e-usług i integrację z systemem e-zdrowia,
 • informatyzacja procesów placówki związanych z udzielaniem świadczeń, w tym procesów związanych z wymianą EDM oraz rozliczaniem świadczeń (sprawozdawczość do NFZ) oraz integracja z systemem e-zdrowia,
  umożliwienie placówkom POZ korzystania z bezpłatnej aplikacji gabinetowej e-Gabinet+.

Odbiorcami produktów projektu są:

 • personel medyczny placówek POZ, uczestniczących w projekcie, odpowiedzialny za udzielanie i rozliczanie świadczeń zdrowotnych,
 • pacjenci korzystający z udostępnionych informacji o zdarzeniach medycznych oraz Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM),
 • lekarze w innych placówkach świadczących usługi medyczne na rzecz pacjentów w zakresie dostępu do EDM oraz informacji o zdarzeniach medycznych dotyczących pacjentów z placówek objętych wsparciem.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

  Najnowsze