Nabór wniosków na cyfryzację przychodni POZ znów przedłużony. Jak je składać?
Rządowy portal o zdrowiu poinformował o przedłużeniu naboru wniosków na cyfryzację placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nie jest wymagany wkład własny.

- Dobra wiadomość dla przychodni POZ: nabór na cyfryzację placówek zostaje przedłużony do 31.03.2023 r.
- Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek udzielających świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna
- Nabór wniosków ma charakter otwarty
Przedłużony termin przyjmowania wniosków
"Nabór na cyfryzację placówek POZ zostaje przedłużony do 31.03.2023 r." - zakomunikował portal zdrowie.gov.pl. Przypomnijmy, że nabór wniosków miał zakończyć się w ostatnim dniu grudnia.
Do udziału w projekcie nie jest wymagany wkład własny, a maksymalna wartość wsparcia rzeczowego dla każdej placówki POZ wynosi 68 000 zł.
Projekt ma objąć 1400 przychodni POZ, do tej pory podpisano 307 umów, o czym poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Nabór jest realizowany w ramach projektu „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)”, finansowanego z pieniędzy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Wnioski należy składać elektronicznie poprzez Platformę Obsługi Projektów Inwestycyjnych (POPI) pod adresem https://e-inwestycje.mz.gov.pl (nabór „Integracja Placówki POZ z e-Gabinet+”).
Kto może sięgnąć po pieniądze?
Wnioskodawcami w projekcie mogą być podmioty, które posiadają zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń w rodzaju POZ, co najmniej w zakresie „lekarz POZ”.
Projekt realizowany jest przez Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum e-Zdrowia.
Etapy projektu:
- nabór placówek POZ do Projektu,
- zakup i wyposażenie placówek POZ w sprzęt komputerowy i urządzenia wielofunkcyjne, niezbędne dla świadczenia e-usług i integrację z systemem e-zdrowia,
- informatyzacja procesów placówki związanych z udzielaniem świadczeń, w tym procesów związanych z wymianą EDM oraz rozliczaniem świadczeń (sprawozdawczość do NFZ) oraz integracja z systemem e-zdrowia,
umożliwienie placówkom POZ korzystania z bezpłatnej aplikacji gabinetowej e-Gabinet+.
Odbiorcami produktów projektu są:
- personel medyczny placówek POZ, uczestniczących w projekcie, odpowiedzialny za udzielanie i rozliczanie świadczeń zdrowotnych,
- pacjenci korzystający z udostępnionych informacji o zdarzeniach medycznych oraz Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM),
- lekarze w innych placówkach świadczących usługi medyczne na rzecz pacjentów w zakresie dostępu do EDM oraz informacji o zdarzeniach medycznych dotyczących pacjentów z placówek objętych wsparciem.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (1)