Nabór do projektu e-Gabinet+ przedłużony. Przychodnie mogą otrzymać do 68 tys. zł

Autor: oprac. JKB • Źródło: zdrowie.gov.pl, Rynek Zdrowia03 listopada 2022 07:45

Placówki POZ wciąż mogą wziąć udział w naborze do projektu e-Gabinet+. Termin składania wniosków został przedłużony z 31 października do 31 grudnia 2022 roku.

Nabór do projektu e-Gabinet+ przedłużony. Przychodnie mogą otrzymać do 68 tys. zł
Przedłużono nabór wniosków do projektu e-Gabinet+. Fot. AdobeStock
  • Placówki, które dołączą do projektu e-Gabinet+ otrzymają pieniądze na sprzęt komputerowy i dostęp do aplikacji ułatwiającej obsługę pacjentów i raportowanie do NFZ
  • Nabór placówek POZ został przedłużony do 31 grudnia 2022 roku – nabór wniosków ma charakter otwarty
  • Jak przypomina zdrowie.gov, nabór jest realizowany w ramach projektu "Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)"

Dłuższy termin naboru wniosków

Jak informuje zdrowie.gov, został przedłużony termin naboru wniosków  do projektu e-Gabinet+  dla placówek POZ. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 grudnia 2022 roku.

Jednym z głównych celów projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek udzielających świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna. Warto pamiętać, że nabór ma charakter otwarty i nie jest wymagany wkład własny, natomiast maksymalna wartość wsparcia rzeczowego dla każdej placówki POZ wynosi 68 tys. złotych.

Placówki medyczne, które przystąpią do projektu otrzymują pieniądze na sprzęt komputerowy oraz dostęp do aplikacji e-Gabinet+, ułatwiającej obsługę pacjentów i raportowanie do NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum