NRL prosi MZ o informację ws. stanu przygotowań do wdrożenia SIM

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2013 10:40

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Anna Lella zwróciła się do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza z wnioskiem o udzielenie szczegółowej informacji na temat stanu przygotowań do wdrożenia Systemu Informacji Medycznej, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowań do wejścia w życie przepisu nakładającego obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.

NRL prosi MZ o informację ws. stanu przygotowań do wdrożenia SIM
"Środowisko lekarskie powszechnie zgłasza wątpliwości co do stanu przygotowań do uruchomienia Systemu Informacji Medycznej, w szczególności brak jasnych i precyzyjnych norm określających podstawowe parametry budowanych systemów, oraz wyraża obawy, że lekarze i lekarze dentyści zostaną obarczeni obowiązkami, do których spełnienia nie są przygotowani ze względu na nieprawidłowości, które potwierdza m. in. kontrola NIK" - napisano w piśmie.

Autorzy pisma podkreślają, że lekarze nie są przeciwni informatyzacji, jednak "nauczeni doświadczeniami z przeszłości, obawiają się, że to właśnie oni będą ponosić ewentualne konsekwencje prawne, finansowe i organizacyjne niedostatecznie przygotowanego systemu informacyjnego ochrony zdrowia".

Więcej: http://www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum