NIA o "Protokołach Chemioterapii". Aplikacja jest już dostępna dla farmaceutów

Autor: oprac. SzB • Źródło: NIA, Rynek Zdrowia04 listopada 2022 14:00

Farmaceuci mogą już skorzystać z aplikacji Protokoły Chemioterapii. Dostęp do niej jest darmowy. Aplikacja zawiera najważniejsze schematy chemioterapii wraz z informacjami niezbędnymi do prawidłowego jej podawania.

NIA o "Protokołach Chemioterapii". Aplikacja jest już dostępna dla farmaceutów
Protokoły Chemioterapii. Aplikacja jest już dostępna dla farmaceutów. Fot. Shutterstock
  • Aplikacja Protokoły Chemioterapii jest już dostępna dla farmaceutów
  • — Treści przygotowywane przez specjalistów zapewniają szybki dostęp do informacji niezbędnych przy podawaniu chemio-, hormono- oraz immunoterapii — czytamy na stronie internetowej Naczelnej Izby Aptekarskiej
  • Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne — wystarczy tylko wypełnić dedykowany formularz, aby uzyskać dostęp

Nowa aplikacja dostępna dla farmaceutów

Farmaceuci mogą już korzystać z aplikacji Protokoły Chemioterapii. Zawiera najważniejsze schematy chemioterapii wraz z niezbędnymi informacjami do prawidłowego jej podawania (leki podawane w ramach leczenia, czas trwania wlewów, opis leczenia wspomagającego, ryzyko występowania nudności i wymiotów).

Aplikacja powstała we współpracy Naczelnej Izby Aptekarskiej z firmą Commoditech. 

— Ponad 300 schematów podzielonych na obszary terapeutyczne umożliwia zapoznanie się z technicznymi aspektami stosowania leków w czasie terapii onkologicznej. Treści przygotowywane przez specjalistów zapewniają szybki dostęp do informacji niezbędnych przy podawaniu chemio-, hormono- oraz immunoterapii — czytamy na stronie internetowej Naczelnej Izby Aptekarskiej. 

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Wystarczy tylko wypełnić dedykowany formularz (w TYM miejscu). Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji należy natomiast wpisać podany podczas rejestracji adres e-mail.

Aplikacja wcześniej została udostępniona wyłącznie onkologom. — Liczymy, że dostęp do specjalistycznych treści pomoże w nawiązaniu merytorycznej współpracy lekarzy i farmaceutów szpitalnych, tak jak ma to miejsce w innych krajach europejskich — dodają przedstawiciele NIA. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum