NFZ zawarł porozumienie z Kamsoftem i Asseco ws. systemu informatycznego

Autor: MAK, NFZ/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2019 18:15

Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł porozumienie z firmami Kamsoft i Asseco dotyczącą utrzymania i rozwoju Systemu Informatycznego Wspomagania Działalności NFZ (SIWDzNFZ) - poinformował NFZ w komunikacie na swojej stronie.

 NFZ zawarł porozumienie z Kamsoftem i Asseco ws. systemu informatycznego
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Od stycznia 2019 roku prowadziliśmy negocjacje biznesowe i finansowe największych umów dotyczących utrzymania i rozwoju Systemu Informatycznego Wspomagania Działalności NFZ (SIWDzNFZ) z firmami Kamsoft SA i Asseco SA. Oprócz NFZ i wykonawców w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratorii Generalnej - podaje Fundusz.

Dotychczasowe kontrakty zawarte na okres ostatnich 3 lat (o łącznej wartości blisko 167 mln zł) wygasają z końcem marca 2019 roku.

- Z przyjemnością informujemy, że po kilku tygodniach trudnych negocjacji, 6 marca 2019 roku, doszliśmy do porozumienia w zakresie biznesowym i finansowym. Od tego momentu trwają prace finalizujące szczegółowe zapisy umowne. Do końca marca 2019 roku planujemy podpisać nowe umowy, aby zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo działania NFZ - informuje płatnik.

Fundusz podaje, ze kontrakty będą zawarte na 4 lata z możliwością ewentualnego przedłużenia przez NFZ na ustalonych warunkach o kolejny rok lub dwa lata. Okres ten pozwoli na stabilne prowadzenie programu projektów związanych z budową nowego systemu informatycznego NFZ.

W ramach nowych umów wprowadzone zostały nowe usługi związane z procesem płynnego przejścia z aktualnego SIWDzNFZ do nowo budowanego systemu Informatycznego NFZ w ramach powołanego do tego celu projektu.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum