NFZ: ponad 3 tys. osób korzysta z e-learningu

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2014 13:07

Ponad trzy tysiące pracowników ochrony zdrowia rozpoczęło już szkolenia w ramach "Akademii NFZ". Ten ogólnopolski program potrwa do 30 czerwca 2015 r. Jest pierwszym projektem w polskiej służbie zdrowia, wykorzystującym narzędzia e-learningowe do szkolenia świadczeniodawców i pacjentów.

- ”Akademia NFZ” to obszerny projekt, realizowany przez NFZ w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego osią jest innowacyjna platforma edukacyjna wykorzystująca nowoczesne narzędzia e-learningowe. To pierwszy tego typu w pełni profesjonalny portal edukacyjno-informacyjny, mający na celu poprawę relacji między personelem a pacjentami - skomentowała Katarzyna Wiktorzak, naczelnik Wydziału Sprawozdawczości i Projektów Europejskich NFZ.

Szkolenia opracowane przez NFZ we współpracy z firmą Smart Education, skupiają się wokół takich obszarów, jak: zasady udzielania informacji o świadczeniach zdrowotnych, czy sposób funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

Obecnie za pośrednictwem platformy szkoli się ponad trzy tysiące pracowników służby zdrowia, z czego ponad tysiąc osób ukończyło kursy z wynikiem powyżej 70 proc.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum